На Херсонщині переселенцям допомагають у пошуках роботи

На Херсонщині переселенцям допомагають у пошуках роботи

Військові дії на сході України змусили тисячі жителів Донбасу залишити рідні оселі та шукати кращої долі в різних куточках країни.

Навряд чи хтось із цих людей міг декілька років тому передбачити такий розвиток подій. Тепер їх називають переселенцями, і вони фактично повинні починати життя заново у зовсім інших умовах. Пошук роботи на новому місці. Це чи не найважливіше питання для переміщених осіб із районів проведення антитерористичної операції та Криму.

У кожному міському, міськрайонному та районному центрах зайнятості Херсонської області створені мобільні групи для комплексного вирішення питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

До мобільних груп центрів зайнятості увійшли громадські організації, які на сьогодні також опікуються проблемами переселенців, наприклад: до мобільної групи Цюрупинського центру зайнятості входить голова громадської організації "Олешківський спас", у Скадовському центрі зайнятості – представник "Благодійної організації Благодійний фонд "Разом".

Директорами центрів зайнятості ініційовані та проведені розширені наради, робочі зустрічі з представниками структурних підрозділів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та волонтерських рухів з питань розв'язання проблем внутрішньо переміщених осіб та розроблені відповідні спільні заходи.

Центрами зайнятості протягом січня - липня 2015 року розгорнуто проведення широкої інформаційно-роз'яснювальної роботи з органами місцевої влади, роботодавцями, громадськими організаціями, волонтерами та іншими учасниками соціального діалогу щодо допомоги у працевлаштуванні внутрішньо переміщеним громадянам.

Так, наприклад, Нижньосірогозьким районним центром зайнятості налагоджено взаємодію з новим партнером – Громадською організацією «Центр сімейного добробуту» У липні підписано угоду про співпрацю щодо сприяння продуктивної зайнятості соціально вразливих верств населення, у тому числі внутрішньо переміщених осіб. Умовами угоди передбачено запровадження бізнес-освіти, проведення профдіагностичного тестування з метою професійного самовизначення, надання психологічної підтримки, організація та проведення спільних заходів (семінарів, тренінгів, круглих столів тощо). Обговорено шляхи створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб.

Усі внутрішньо переміщені особи, при зверненні за послугами до Херсонської обласної служби зайнятості, обов'язково інформуються про можливість підвищити свою конкурентоспроможність шляхом проходження професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на базі професійно-технічних та вищих навчальних закладів області, у т.ч. в навчальних закладах Державної служби зайнятості, з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці. Спеціалісти центрів зайнятості особисто спілкуються з кожним з них, використовують індивідуальний підхід та надають всебічну допомогу у працевлаштуванні.

Протягом січня – липня Херсонською обласною службою зайнятості працевлаштовані 180 осіб із числа внутрішньо переміщених осіб, залучені до тимчасових та громадських робіт – 37 осіб. Ті особи, які відповідно до чинного законодавства мають право на отримання даного виду послуг, інформуються про можливість вирішити питання своєї зайнятості шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності. Протягом січня – липня 16 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності.

Через велику кількість проблем, специфічних саме для переселенців, вони часто є менш конкурентоспроможними на ринку праці. Люди, що були вимушені покинути свої домівки рятуючись від обстрілів, часто знаходяться у пригніченому психологічному стані, втрачають соціальні зв'язки, не мають потрібних документів, навичок пошуку роботи, постійного місця проживання, ресурсів для започаткування власної справи або навчання, не орієнтуються на ринку праці у новому місці, мають навички, які не є затребуваними на новому місці, тощо.

В наш час людина, яка втратила роботу або є переміщеною з місць постійного проживання, потребує професійної психосоціальної допомоги, однією з форм якої є соціально-психологічний тренінг. 30 липня у Херсонському міському центрі зайнятості відбувся тренінг «Подолання життєвих криз – шлях до професійної самореалізації» для внутрішньо переміщених осіб, в роботі якого взяли участь 15 осіб. Метою тренінгу було:

- зняття соціального напруження та психологічна допомога людям у кризових ситуаціях;

- пошук власних ресурсів шукачів роботи;

- мотивація безробітних до професійної самоактуалізації та дій у пошуку роботи;

- формування та закріплення навичок щодо професійної самореалізації та активної життєвої позиції.

Отже, звернувшись до служби зайнятості кожна внутрішньо переміщена особа може розраховувати на дієву допомогу у вирішенні питання зайнятості.

"Херсонский обласний центр зайнятості"