Зміни щодо в’їзду в Крим та виїзду на материк: що треба знати херсонцям?

Зміни щодо в’їзду в Крим та виїзду на материк: що треба знати херсонцям?

Від 4 червня поточного року в Україні в силу вступила постанова, яка визначила порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Відповідно до цієї постанови відбулися зміни щодо в'їзду до АРК та виїзду звідти громадян України, які не досягли 16 років та іноземців.

Детальніше про ці зміни говорили у Херсоні вчора, 20 липня, під час спеціального брифінгу з питань порядку перетинання адміністративного кордону ВЕЗ (вільної економічної зони) «Крим», який був організований Державною прикордонною службою України із залученням представників міграційної служби.

За словами заступника начальника штабу, начальника відділу прикордонного контролю, майора Олександра Згута, відтепер іноземці та особи без громадянства можуть в'їжджати в окупований Крим та виїжджати з нього на материкову частину України за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС.

Громадяни України можуть в'їжджати в окупований Крим і виїжджати з нього з будь-яким документом, визначеним статтею 5 закону "Про громадянство України" чи статтею 2 закону "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України".

Що мається на увазі? До документів, які необхідні громадянам України для перетинання адміністративного кордону з Кримом, відносяться: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний та службовий паспорти України, посвідчення особи моряка, члена екіпажу, тимчасове посвідчення громадянина України та свідоцтво про належність до громадянства України, посвідчення особи на повернення в Україну.

Громадяни України, які не досягли 16-річного віку в'їжджають та виїжджають на територію АРК у відповідності до постанови Кабміну №57. Тобто, для в'їзду дітям необхідно мати закордонний паспорт, або проїзний документ дитини. Дані про неповнолітніх іноземців або осіб без громадянства до 18 років вносяться до спецдозволів, виданих їхнім батькам або представникам.

З 10 червня цього року на в'їзд до АРК пропущено 1475 осіб іноземців, з них 988 на в'їзд, 487 – на виїзд. Що ж стосується громадян України: пропущено 208 тисяч 734 особи. Відмовлено у пропуску 59 іноземцям та 154 громадянам України.

До речі, більшість іноземних громадян, які їдуть до Криму – з Російської Федерації, також зустрічаються мешканці Азербайджану, Німеччини, Польщі, Сербії, Сирії та інших країн. 

Тетяна БОЙКО