Каховка вчиться контролювати державні кошти

В Каховці Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД), був проведений семінар на тему: «Місцевий громадський контроль за використанням державних коштів».

МЦПД — одна з найстаріших дослідницьких установ в Україні (з 1994 року), яка займається аналізом державної політики, законодавства і вироблення рішень для уряду, Президента, Верховної Ради.

На цей захід були запрошені: представники каховських громадських організацій, депутати міської ради, державні службовці та старшокласники міських шкіл, які проходять практику в стінах органів міської влади.

Ярослав Ковальчук (директор департаменту внутрішньої політики МЦПД) і Анатолій Октисюк (старший аналітик МЦПД) розповіли присутнім про прийняті закони і методи подолання корупції на державному рівні. Учасники дискутували з приводу методів та наслідків подолання корупції і пришли до висновку, що для нас, українців, приклади східних країн неприйнятні, а дієвішими будуть все ж приклади західних держав Європи і Америки.

Розмова зайшла також і про основні принципи проведення громадського розслідування. Ярослав Ковальчук відзначив, що при проведенні розслідування, слід приділяти увагу таким речам, як відстежування державних закупівель організацією або установою; оглядом і порівнянням пропозицій на ринку; інформаційному запиту до цієї організації або установи. І головне — нікого не звинувачувати, адже для цього існує суд і судді. І тільки в їх компетенції виносити обвинувальні, або виправдальні рішення.

На думку присутніх, тематика, пов'язана з корупцією, – річ непроста. Дуже складно відслідкувати, наприклад, закупівлю послуг. Складно розібратися у правомірності дій чиновника.

Каховчани подякували гостям за проведення корисного і цікавого семінару. 

Олег ТЕРЕЩЕНКО, позаштатний кореспондент «Каховської зорі»