У Дніпровському суді Херсона 15 справ розглядали за участю народних засідателів

У Дніпровському суді Херсона 15 справ розглядали за участю народних засідателів

У І півріччі поточного року Дніпровським районним судом м. Херсона було розглянуто 15 справ окремого провадження за участю народних засідателів.

До складу народних засідателів Дніпровського районного суду м. Херсона входять 10 громадян України які проживають на території, яка входить під юрисдикцію суду, віком від 30 до 65 років.

Народні засідателі беруть участь в розгляді окремих категорій справ, таким чином забезпечується безпосередня участь представників громади у здійсненні правосуддя. Народні засідателі під час розгляду справ користуються повноваженнями судді.

Цивільнім процесуальним кодексом України встановлено перелік справ, розгляд яких відбувається за участю одного судді і двох народних засідателів. Це справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, про визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою, про усиновлення, про надання психіатричної допомоги в психіатричному порядку, про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу. Законодавством передбачено, що участь народних засідателів у даних справах є особливо важливими, адже вони стосуються особистих прав людини.

Довідка: Народні засідателі Дніпровського районного суду м. Херсона обрані та затверджені рішенням Дніпровської районної ради від 21.05. 2015 року, строком на 4 роки. Список народних засідателів Дніпровського суду:

1. Архіпова Ірина

2. Вороненко Наталя

3. Гільчук Надія

4. Лісний Олександр

5. Москаленко Надія

6. Огієнко Ольга

7. Переяслова Ганна

8. Тищенко Олена

9. Харченко Світлана

10. Юркевич Тамара

Прес-служба Дніпровського районного суду м. Херсона