Будівництво на комунікаціях

Будівництво на комунікаціях

У Херсоні й надалі продовжують вести неузаконене будівництво, яке іноді влаштовують прямо на підземних комунікаціях.

У наш час досить часто виникають ситуації, коли громадяни без відповідної проектно-кошторисної документації здійснюють незаконне будівництво, реконструюють будинки, або зводять нові.

Не так давно, в Херсоні, практично на залізобетонному водоводі діаметром 700 мм, на Кіндійському шосе, 30, був побудований магазин, дозвіл на будівлю якого не давав міськводоканал, який відповідає за експлуатацію та ремонт підземних комунікацій, прокладених на глибині більше двох метрів.

І все б нічого, та днями виникла необхідність аварійно-відновлювальних робіт саме на цій ділянці, і яким було здивування працівників водоканалу, коли на «порожньому» місці, як значилося на технічній мапі водоканалу, його працівники виявили цілу споруду.

Для того, щоб дістатися до пошкодженої магістралі, відповідно до норм безпеки проведення робіт, необхідно розрити грунт не менше ніж на 2 метри у кожен бік, від осі водогону. Але працівникам водоканалу довелося вести «ювелірні» роботи у траншеї шириною всього тільки з ківш екскаватора. Найменша помилка у такій роботі, може залишити жителів будинків, а іноді і цілих кварталів на тривалий час без води та каналізації. У результаті, втрачається дорогоцінний час, знижується якість виконання робіт, а люди, змушені працювати в таких умовах, напряму ризикують власним життям чи здоров'ям.

Виникає питання - чому таке сталося? Невже в Херсоні не знайшлося іншого місця для будівництва магазину? Власник магазину задовольнив власні амбіції і поставив під загрозу водопостачання десятки тисяч городян. А якщо в ході ремонтних робіт випадково пошкодиться приватна власність підприємця - показовий судовий розгляд підприємству забезпечений?! Адже доводити, що ти «не верблюд» доведеться вже підприємству, яке нанесло б збитки власникові будинку...

І це не поодинокий випадок байдужого шкідництва.

Ряд ділянок міських вуличних каналізаційних мереж і колекторів на вулицях Бєлінського, Миру, Сорокіна, Кіндійського шосе, пр.Ушакова опинилися під побудованими приватними домоволодіннями, торговими павільйонами тощо.

По вул. Ракетній, на напірному колекторі, побудовані приватні будинки, які власники огородили парканом, і тепер у працівників водоканалу виникають проблеми дістатися «своїх» комунікацій.

А у мікрорайоні «Корабел», за адресою вул. Берегова, 5, в охоронній зоні ВНС-5, побудовано, звичайно ж без узгодження з водоканалом, магазин. Якщо аварія станеться на ділянці у цьому місці, весь мікрорайон може залишитися просто без води.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності» за порушення норм законодавства, будівельних норм, державних стандартів, правил та затверджених проектних рішень під час будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель чи споруд - штраф для громадян-замовників об'єкта зростає до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 850 грн). Раніше штраф складав - до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі, якщо протягом року подібні дії вчинені повторно, то штраф для замовників об'єктів будівництва та посадових осіб становитиме до 1700 грн.

Виникає питання, а навіщо все це? Якщо дозволу немає, а споруда є? Якщо закон не виконується, то чи не простіше її знести, проїхавшись по ній трактором...

Питання до Зої Яківни Бережної, яка все ще виконує обов'язки Херсонського міського Голови: а чи не слід було, Вам, у даному випадку, вже давним-давно подати позов до суду від імені влади?

Питання і до депутатів міської ради: панове, чи не ви давали обіцянку піклуватися про нормальне життя міста? Чи не ви обіцяли захищати інтереси пересічних громадян? Прийміть рішення на сесії ради про примусове знесення незаконних будівель, і у справі можна буде поставити крапку, адже якщо знести одну незаконну споруду, то інші забудовники просто не будуть ризикувати грішми.

І якщо в даному випадку «водоканал», а на його місці може бути будь-яке інше підприємство, чиї мережі забудовані, і до яких вони не можуть дістатися, будуть змушені «пристосовуватися» до умов того, кому заманеться будувати де завгодно і що завгодно; якщо під загрозу нормального існування буде ставитися життя та здоров'я десятків, якщо не тисяч мешканців міста, то виникає питання, а навіщо - нам така влада?

Дарина Дишкант//Акценти №5 (308) 06.03.2013