«Царську рибу» випустили в Дніпро під Херсоном

Рекорд встановили працівники Дніпровського виробничо-експериментального осетрового рибоводного заводу під Херсоном, випустивши у пониззя головної української річки понад 1,4 мільйони особин стерляді.

Ще вісім років тому цю рибу, яку в народі за смакові якості називають царською, зустріти у природному середовищі було майже неможливо. А в Червоній Книзі України аборигенний вид віднесли до категорії тих, що вимирають.

Тепер на рибоводному заводі мають вже шість тисяч плідників стерляді, і планують нарощувати її випуск і надалі. Відтак, сьогодні стерлядь уже не є рідкісною, може само відтворюватися. І за збереження обсягів її розведення вже за кілька років можна буде виділяти квоти на її вилов, аби компенсувати витрати на відтворення поголів'я.

Це значно вигідніше, ніж вирощувати тих же осетрів чи севрюгу. Вони після випуску з рибоводного заводу, на відміну від стерляді, йдуть годуватися у Чорне море, і там гинуть у сітках та пастках-аханах турецьких, румунських, російських та українських браконьєрів.

До того ж, дозволи на вилов плідників осетрових у Дніпрі останні два роки екологічне відомство України вже й видавати перестало.

Голос України

Фото Сергій Яновський