Аваков «нейтрал» чи «термінатор»?

Аваков «нейтрал» чи «термінатор»?

У цих виборчих перегонах постать Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова стає все більш значущою. Він вже не раз заявляв, що буде залишатися нейтральним і не стане не на чию сторону.

Така заява явно збентежила ряди кандидатів – вони лишилися підтримки з боку поліції та Національної гвардії, на яких розраховували у боротьбі з тими, хто «розгойдує човен». Якщо підлеглі Авакова будуть діяти так як це було у відділку поліції у Києві, після того як його намагалася штурмувати група молодиків, то комусь вже зараз час шукати чартер у інший кінець планети!

Поки всі експерти (і ті, кого не можна запідозрити у любові до Авакова) свідчать: якщо буде так і далі, то «каруселі» та «сітки» летять, а силові варіанти на дільницях з перешкоджання підрахунку голосів під великим питанням.

Поліція вже зафіксувала 37 анонімних телефонних дзвінків виборцям з ознаками підкупу: обіцяли від 250 до 500 грн. «Пропонували» у 14 областях України. Поліція відкрила 6 кримінальних проваджень за ознаками ст. 160 КК України: «Встановлено, що у всіх випадках дзвонили невідомі, була відсутня будь-яка конкретна інформація про умови отримання грошей. У 29 випадках пропонували 500 гривень за голос, в 6 – 250 гривень. Більшість телефонів, з яких здійснювалися дзвінки, знаходяться в Києві».

Від початку кампанії зареєстровано 1 165 повідомлень, які пов'язані з виборчим процесом, з них по 48 фактам відомості внесені в ЄРДР, складено 287 адмінпротоколів, 250 – перевіряють.

В ефірі одного з ТВ каналів Аваков заявив, що поліція отримала 803 звернення про порушення у ході виборчої компанії. Порушено 19 кримінальних справ. Складено 544 адміністративних протоколи про незаконну агітацію і 36 – за фактом підкупу виборців, а у двох штабах кандидатів виявлений факт незаконної оплати роботи агітаторів.

Сергій ОСОЛОДКІН