Їх вже 28, але й це ще не всі

Ще наприкінці минулого тижня їх було 20, а сьогодні їх вже 28, але це далеко не всі...

До півночі неділі (3 лютого) у всіх бажаючих ще є час встигнути заплигнути на останню підніжку паротягу «Кандидат у Президенти-2019» і дати собі «задоволення» погойдатися у променях слави... 90% з тих, хто буде у списку це ті самі «Халіфи на годину», які вже зараз розуміють, що у них немає будь-яких шансів, що вони даремно витрачають кошти, що це тільки їх амбіції, які «зашкалюють» і що вони просто тішать власне «Я».

Немає куди витратити 2,5 мільйони гривень? Допоможіть двом – трьом десяткам людей, які насправді страждають і потребують підтримки. Ні! Амбіції коштують дорого.

Отже, претендентів стало більше. Цього тижня ЦВК зареєструвало ще вісьмох претендентів, серед них:

Богословська Інна Германівна, 1960 року народження, освіта вища, проживає в місті Харкові, директор, Всеукраїнська громадська організація «Віче України», безпартійна, cамовисування.

Габер Микола Олександрович, 1960 року народження, освіта вища, проживає в місті Києві, помічник-консультант народного депутата України, член Патріотичної партії України (ППУ), cамовисування.

Данилюк Олександр Володимирович, 1981 року народження, освіта вища, проживає в місті Києві, керівник, Громадська організація "Центр оборонних реформ», член Політичної партії «Громадянський рух «Спільна Справа», cамовисування.

Дерев'янко Юрій Богданович, 1973 року народження, освіта вища, проживає в місті Києві, народний депутат України, голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, член Політичної партії «Воля», суб'єкт висування – Політична партія «Воля».

Зеленський Володимир Олександрович, 1978 року народження, освіта вища, проживає в місті Києві, художній керівник, ТОВ «Квартал 95», безпартійний, суб'єкт висування – політична партія «Слуга народу».

Кошулинський Руслан Володимирович, 1969 року народження, освіта вища, проживає в місті Львові, Голова Секретаріату, політична партія Всеукраїнське об'єднання «Свобода», член політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода», суб'єкт висування – політична партія Всеукраїнське об'єднання «Свобода».

Смешко Ігор Петрович, 1955 року народження, освіта вища, проживає в місті Києві, професор кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член Політичної партії «Сила і Честь», cамовисування.

Тарута Сергій Олексійович, 1955 року народження, освіта вища, проживає в місті Маріуполі Донецької області, народний депутат України, член політичної партії «Основа», суб'єкт висування – політична партія «Основа».

У загальному списку їх 28, але він однозначно не вичерпаний, адже відомо, що сьогодні щонайменше ще 5 осіб чекають рішення своєї долі. І серед них особа, яка хоче претендувати на другий тур, але чи опиниться вона там? А якщо так, то з ким у парі? Головна загадка цієї виборчої кампанії.

Цього тижня свою кандидатуру самовисунув діючий Президент України Петро Порошенко. Після того як ЦВК зареєструє його (а те, що так буде сумнівів немає ніхто) ми отримаємо повний комплект тих, хто реально претендує на потрапляння як у другий тур так і на те, аби стати наступним Президентом України.

Втім, говорити про це будемо вже після того, як ЦВК прийме остаточне рішення – не будемо забігати наперед. Нагадаю, що висування закінчиться о півночі неділі, а на реєстрацію у ЦВК буде ще 5 днів. Остаточне рішення там повинні прийняти до півночі 8 лютого, т.т. наступної п'ятниці.

З цього часу закінчиться етап висування та реєстрації і ми перейдемо до більш складного в організаційному плані етапу – формування окружних, а потім дільничних виборчих комісій.

Фактично це будуть ті самі органи, які й будуть «визначати» переможця, адже від того, як там порахують голоси, як заповнять протоколи і як їх приймуть, і будуть залежати результати голосування десятків мільйонів українців які збираються прийти до виборчих урн 31 березня 2019 року. І про це більш детально згодом.

Нагадаю, що до 8 березня у кандидатів ще є час «одуматися» і зняти свою кандидатуру.

Сергій ОСОЛОДКІН