«Голова поводиться непорядно»

«Голова поводиться непорядно»

Як головні куранти Каховки мало не розсварили керівництво міста та району.

Здавалося б, зовсім непо­мітна дрібничка вкотре нагадала, що стосунки між Кахов­ською міськрадою і місцевою райдержадміністрацією навряд чи можна назвати дружніми. Проте керівництво міста вже встигло звинуватити своїх колег із РДА у небажанні йти назустріч одне одному і невиконанні власних обіцянок — по-простому у брехні.

Приводом для цього стала ситуація навколо головних міських курантів, розташованих на районному будинку культури ім. Фрунзе. Після того, як у 2011 році в будівлю влучила блискавка, годинниковий механізм було пошкоджено. Згодом керівництво райдержадміністрації знайшло кошти на його ремонт: годинник запрацював знову. Проте бій курантів із музикою з «Пісні про Каховку» повернути не вдалося й досі.

— Ще під час святкування Дня міста голова Каховської РДА Володимир Сторчак обіцяв, що куранти працюватимуть. Вони є власністю району, тож ми не маємо права займатися їх ремонтом. Однак готові знайти позабюджетні кошти для їх відновлення, просимо у представників РДА надати нам рахунок, щоб знати, скільки потрібно коштів. І чекаємо й досі, — заявив під час прес-конференції 15 січня міський голова Олександр Карасевич.

Заступник міського голови Віталій Чернявський додав, що з районною владою працювати доволі нелегко. «Іноді для проведення міських заходів нам потрібно підключити світло на площі біля РБК ім. Фрунзе. Приєднатися до розетки РБК ми не можемо, тож довелося робити її окремо на стовпі», — зазначив він. «Ми не повинні ділити наше місто. Коли РДА чи райрада проводить якісь свої культурні заходи просто неба, ми ж надаємо їм площу біля РБК, яка є власністю міста. Чому ж вони не йдуть назустріч?» — запитує Олександр Карасевич.

Як розповіла начальник відділу культури Каховської РДА Валентина Денисюк, між містом і районом існувала домовленість — відремонтувати куранти разом, у складчину. «Свою обіцянку ми виконали: гроші (до речі, немаленькі) були виділені, годинник запрацював. Міськрада ж узяла на себе зобов'язання відновити музичний супровід. Ми запрошували спеціалістів із Києва, які зробили висновок, що блискавкою було повністю стерто комп'ютерну програму, яка відповідала за звучання курантів. Система там доволі складна і її дуже важко відновити. Фахівці говорять, що простіше встановити нове обладнання. Займатися цим зараз ми не можемо, оскільки тривають роботи з реконструкції самого будинку культури, які потребують чималих фінансових витрат. До того ж, ці куранти не перебувають на балансі РБК», — пояснила Валентина Денисюк.

— Якби я був керівником не тільки району, а й міста, я б давно вирішив це питання. І мене дивує така позиція міського голови, — прокоментував голова Каховської РДА Володимир Сторчак.

Він нагадав, що куранти були встановлені на будівлі ра­йонного БК за рішенням міського комітету Компартії у 1970-х роках, коли місто ще входило до складу Каховського району (зараз воно обласного підпорядкування, не є райцентром і не входить до юрисдикції Каховської РДА). До того ж, він не розуміє, навіщо райдержадміністрації відновлювати музичний су­провід на годиннику.

— Його ж не чують жителі Любимівки, Заозерного, Волинського чи будь-якого іншого населеного пункту Кахов­ського району. Це зроблено для жителів міста, тож нехай міська влада тим і займається. Проте, якби Карасевич звернувся до мене з проханням допомогти, я б зібрав землекористувачів із району і попросив їх скинутися, — підкреслює Володимир Сторчак. — Зі свого боку, у мене теж вистачає претензій до ке­рівництва міста. Чому воно не наведе лад на площі біля РБК ім. Фрунзе, яку свого часу зробили, ще коли будували Кахов­ський магістральний канал? Там же просто соромно проводити міські заходи, приймати гостей! Чому міськрада не встановить хоча б один постійно діючий туалет, щоб люди не ходили по кущах навколо РБК? Невже Карасевич став міським головою лише для того, щоб сісти у крісло і сидіти там до пенсії? Усі його звинувачення я вважаю безпідставними. Свої обіцянки щодо курантів ми виконали. Тож Карасевич поводиться як дуже непорядна людина.

Олег БАТУРІН (Новий День № 4 (5051) 24.01.2013)