Володимир Сальдо і у Верховній Раді хоче «вирішити»… земельні питання

Володимир Сальдо і у Верховній Раді хоче «вирішити»… земельні питання

На минулому пленарному засіданні ВРУ 24 травня 2013 року народний депутат Володимир Сальдо доповідав щодо законопроекту про внесення змін до Прикінцевих положень Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо відтермінування заборони на відведення земельних ділянок).

Він зазначив, що проект, одним з авторів якого він є, спрямовано на «усунення реальних ускладнень, що стосуються, в першу чергу, українців — як фізичних, так і юридичних осіб, котрі після 1 січня 2013 року мали намір оформити у власність чи користування земельні ділянки із земель державної або комунальної власності». Аналогічні проблеми виникли перед органами місцевого самоврядування, а, в ряді випадків — і перед органами державної влади у зв'язку з майже повною відсутністю планів зонування або детальних планів територій населених пунктів».

За його словами, за діючою зараз законодавчою нормою, з 1 січня 2013 року, практично зупинився процес передачі у власність та користування фізичним і юридичним особам земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, оскільки головною умовою здійснення цих операцій є саме наявність плану зонування або детального плану території. «Заборона закону, що набула чинності, негативно впливає на вирішення питань регулювання земельних відносин в більшості населених пунктів України, адже вони не мають планів зонування або детальних планів територій», — наголосив він.

В.Сальдо також зазначив, що проектом пропонується надати до 1 січня 2015 року органам місцевого самоврядування можливості передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб при відсутності плану зонування або детального плану територій населеного пункту.

Офіційний сайт Верховної Ради України