Обережно: Старий Херсон!

Обережно: Старий Херсон!

Вражений безкінечним і незбагненним Старим Херсоном на сайті «Херсонці» («ХЕРСОН УХОДЯЩИЙ...»).

Чудова ідея патріота Херсона Артема Кияновського та її художнє втілення у «фотосупрязі» із Геннадієм Кабаченком. Наше неповторне місто, яке всі ми по-своєму любимо, відкрилося фантастичними архітектурними гранями і принадами! Скільки в них закодованої любові, чуттів, мрій, фантазій, ментальностей, віросповідань, культур!..

І вся ця аура, цей безцінний спадок предків, бездарно розтринькується, замість того, щоб вірою і правдою служити чудовому південному місту із його багатющою історією. Чому не вчимося у минувшини, не «конспектуємо» її?..

В принципі, це не лише стаціонарна фото-галерея Херсонського краєзнавчого музею. Вона могла б бути пересувною (варіант гасла - «Обережно: Старий Херсон!») і демонструватися у реліктових місцях обласного центру, що руйнуються чи «оптимізуються» сучасними «зодчими». На тій же багатостраждальній Суворовській та інших місцях із загрозою руйнування. Надважливо - демонстрація у навчальних закладах міста та області. Добре, якби фотоекспозиції супроводжувались класичною музикою, співом, театральною грою тощо. Варто, щоб твори галереї були ідентифікованими: що зображено на фото?; де, на карті міста, знаходиться архітектурний скарб?

Можливо, сайт «Херсонці» розширить віртуальну фото-галерею, звернувшись до своїх відвідувачів із проханням ділитись «фотовідкриттями» рідних міст і сіл - «старих» та нових?..

Нещодавно по обласному радіо, від одного із «батьків» області, почув приблизно таке: як добре, що об'єкти, подібні «Фабриці», «Суворовському» будуть конкурувати між собою...Чим? Порожнечею? (Область стабільно протягом десятиліть займає останні місця в Україні за рівнем життя населення). На жаль, жадоба та «бабломанія» затьмарюють здоровий глузд....

Прикро, що цим уже нікого не здивуєш. Херсонщина, яка мріє стати туристичною Меккою, має втілювати в собі красу, духовність, здоровий спосіб життя, зразковий екологічний стан простору.

Не згубити б безцінний Скарб (те, що лише на Херсонщині лишилось від гоголівського «Чудного Днепра») - Нижній Дніпро...

Але дивувати світ не лише своїми рекреаційними можливостями, а й музейними скарбами, міжнародними форумами, галереями, маршрутами, спортивними змаганнями...

А може й власним кінофестивалем? Адже далеко не кожна область подарувала світові Сергія Бондарчука та Євгена Матвєєва!


Олександр Голобородько, м. Херсон.


На фото автора: миттєвості, зупинені на вулиці Суворова...

Херсонцы в твиттере