З жорсткої економіки - до наджорсткої

З жорсткої економіки - до наджорсткої

Дід Мороз приніс Херсонському національному технічному університету «подарунок», якому тут ніхто не зрадів. Оскільки Міністерство освіти і науки України взагалі не профінансувало для ХНТУ виплати за комунальні послуги восени і не обіцяє додаткових грошей взимку, ректорат ХНТУ змушений був на січень взагалі закрити один з п'яти своїх навчальних корпусів, сподіваючись зекономити на його опаленні півмільйона гривень.

«Студенти стаціонарної форми навчання, в основному, склали сесію у грудні, а для заочників місця в інших корпусах вистачить. Інакше нам дуже важко виживати - адже тільки за обігрів протягом опалювального сезону університету треба 3,5 мли. гривень. А з державної казни їх зараз не виділяють, хоча це так звана захищена стаття бюджету, за якою виплати мають здійснюватися обов'язково», - продовжує ректор ХНТУ Юрій Бардачов.

Аби зменшити витрати, вуз нинішнього начального року взагалі працює у режимі наджорсткої економії, що стосується всього трудового колективу без винятку навіть для високопоставлених управлінців.

Скажімо, з жовтня усі викладачі та працівники ректорату вкупі з ректором беруть один день «відгулу» без виплати грошового утримання, хоча фактично перебувають у цей час на роботі. Це дає змогу зекономити фонд оплати праці, аби вчасно сплачувати зарплату.

Альтернативою є лише скорочення штату, але викидати хороших фахівців на вулицю керівництво вузу не збирається, тож йому доводиться шукати інші можливості для виживання разом.

Сергій Яновський//Новий день №2 (5049) 10 січня 2013р.