З початку року в області відремонтовано близько 100 км доріг

З початку року в області відремонтовано близько 100 км доріг

На сьогодні вражено ямковістю більше 2 тис. км доріг з 5 тис. км, що налічуються в області. Площа ділянок доріг, що потребують ремонту складає більше 20 тис. кв. м , повідомляє прес-служба ОГА.

У зв'язку з погодними умовами, пов'язаними із великою кількістю опадів, що призводе до перезволоженню насипу земляного полотна автомобільних доріг, складних погодних умов, а також враховуючи що покриття проїзної частини більшості автомобільних доріг області втричі перевищило терміни проведення капітального ремонту, на сьогодні відбувається масове руйнування покриття проїзної частини автомобільних доріг загального користування.

Проблемними питаннями упровадження заходів з ліквідації ямковості є погодні умови, які не дозволяють у повному обсязі з додержанням усіх технологічних вимог виконувати вказані роботи, а також обмежене фінансове забезпечення дорожніх організацій, що не перевищує 10% від нормативної потреби. Проблемним питанням також на сьогодні є відсутність виробництва в Україні дорожніх бітумів.

У таких умовах роботи з ліквідації аварійної ямковості ведуться з 15 січня поточного року. До роботи з ліквідації ямковості в області залучається до 30 бригад, які укомплектовані відповідною технікою. Загалом з початку року виконано ремонт на майже 100 км доріг, загальною площею біля 5 тис. кв. м. Але враховуючи, що процеси руйнування продовжуються і будуть відбуватися до стабілізації ґрунтів земляного полотна, як правило в Херсонській області це кінець березня, процес руйнування покриття доріг продовжується.

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху ділянки автодоріг, що уражені ямковістю облаштовуються дорожніми знаками 1.10 «Нерівна дорога», 1.12 «Вибоїна» та 5.30 «Рекомендована швидкість». У складних погодних умовах з метою пропуску автотранспорту виконується ямковий ремонт щебеневим матеріалом та шлаком, що є вимушеними тимчасовими заходами. В таких умовах звертаємось до автоперевізників. Пропонується на період до квітня місяця не планувати перевезення вантажів дорогами області великоваговими транспортним засобами. Обмежити до мінімально можливих обсягів перевезення вантажів по автодорогам: М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ на ділянці від 243 до 315 км.