За свою необізнаність платники Херсонщини сплатили 1,2 мільйони гривень

Торік до податкової служби Херсонської області надійшло 11 скарг-апеляцій про неправомірне збільшення грошового зобов'язання з земельного податку та орендної плати за ділянки. За результатами перевірок платникам донараховано до сплати 1,23 млн.грн, повідомляє прес-служба ДПС у Херсонській області.

При розгляді апеляцій з'ясувалося, що протягом 2011-2012 рр. скаржники мали сплачувати вказані податкові зобов'язання з урахуванням оновленої нормативної грошової оцінки. Про що вони зовсім не зали. За рішенням Херсонської міської ради від 31.03.2011 року №178, суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності та підпорядкування, мали отримати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі та надати до ДПІ у м. Херсоні податкові декларації з плати землю із врахуванням нової оцінки з 01.06.2011 року. Цього заявники не зробили.

Крім того, дехто розраховував податкові зобов'язання з орендної плати без врахування законодавчих змін. А саме: з 01.01.11 мінімальний розмір річної орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності та грошову оцінку яких встановлено, становить 3% від їх грошової оцінки.

Скаржники обурювалися, говорячи про те, що розмір орендної плати за землю вказаний безпосередньо в договорі оренди. Однак орендна плата є формою податку на землю, а справляння плати за землю регулює податкове законодавство. Тож сплата обов'язкових платежів, до яких віднесено і плату за землю, не залежить від умов договору. Такий аргумент наводять податківці.

© 2015 ИА «Херсонцы». Все права защищены.
Информационное агентство "Херсонцы". Свидетельство о государственной регистрации: КВ № 272-135Р от 15.12.2011
Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
При копировании материалов со страниц ИА «Херсонцы», для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Email: kherson.inform@ukr.net