Прокуратурою виявлені грубі порушення прав дітей

Прокуратурою виявлені грубі порушення прав дітей

Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, інваліди та неповнолітні, сім'ї яких опинилися в складних життєвих обставинах, є соціально незахищеною категорією громадян і потребують особливої уваги та підтримки з боку держави.

Соціальний захист дітей є актуальною проблемою сьогодення, у зв'язку з чим держава та суспільство активізували роботу, спрямовану на поліпшення становища дітей в Україні. Зокрема, основними галузями такої діяльності є викорінення дитячої бездоглядністі, підліткової злочинності, забезпечення прав дітей на соціальний захист, охорону життя і здоров'я, захист їх житлових та майнових прав, права на працю.

Великоолександрівською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку додержання вимог законодавства щодо охорони дитинства, соціального захисту дітей в діяльності районної державної адміністрації, повідомляє прес-служба прокуратури в Херсонській області.

В її ході виявлено низку грубих порушень. Зокрема, рішенням Великоолександрівської районної ради затверджено програму «Діти Великоолександрівщини» на період 2016 року, а також затверджено програму реалізації Конвенції ООН про права дитини.

Однак більшість передбачених у програмах заходів носять декларативний характер та не впроваджуються в життя у зв'язку з недостатнім фінансуванням.

На 2013 рік на виконання програми «Діти Великоолександрівщини» передбачено кошти в сумі 48400 грн., на впровадження заходів районної програми реалізації Конвенції ООН про права дитини у - 21000 грн.

Але на даний момент кошти на реалізацію заходів, передбачених програмами, у районному бюджеті на 2013 рік не передбачено.

Крім того, на 2013 рік на оздоровлення та відпочинок дітей передбачено кошти в сумі 446 тис. грн. Однак районним бюджетом виділено лише 231 тис. грн. на відпочинок дітей в пришкільних таборах, а на оздоровлення коштів взагалі немає.

Як наслідок діти з малозабезпечених та багатодітних родин, неповнолітні, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, діти – інваліди, обдаровані та талановиті вихованці інтернатних закладів району у поточному році будуть позбавлені можливості оздоровитися. Це протирічить основним принципам та напрямам державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей.

Викладені факти свідчать про неналежне відношення Великоолександрівської районної державної адміністрації до забезпечення законних прав та свобод дітей на охорону дитинства, соціальний захист.

З метою забезпечення належного захисту дітей, фінансування районних програм в розмірах, передбачених законодавством, прокуратурою внесено подання на адресу голови Великоолександрівської районної державної адміністрації.