Оренда землі на Херсонщині фермерам вже не по кишені

Оренда землі на Херсонщині фермерам вже не по кишені

Хвилю відмов землекористувачів від оренди земель у Горностаївському районі прогнозує начальник управління агропромислового розвитку місцевої райдержадміністрації Григорій Карпеченко.

«Останнім часом усе частіше орендарі скаржаться, що фінансовий тягар, особливо на богарних землях, є для них усе непосильнішим. Зокрема, такі відмови від оренди ймовірні у Козачелагерській сільраді: хоча подібна ситуація характерна і для решти району», - заявив Григорій Карпеченко.

«Середня вартість орендної ставки за богарну землю у нас нині становить 720-760 грн./га. Це дуже дорого. Тож загроза того, що сільгоспвиробники можуть відмовлятися від оренди, досить велика», — погоджується голова Козачелагерської сільради Василь Гац.

Як зазначив перший заступник голови Горностаївської РДА Дмитро Ляхно, чинне законодавство вимагає розробки нормативно-грошових оцінок земель державної власності при наданні їх в оренду. До затвердження цієї оцінки орендна ставка не може бути нижчою за 3% від середньої нормативно-грошової оцінки земель по Херсонській області, а саме 694 грн./га.

Однак у будь-якому разі вартість оренди для землекористувачів навряд чи вдасться істотно зменшити.

Олександр Пітоєв
«Новий день»№ 26(5125) от 26.06.2014