На Херсонщині податківці виявили майже 6 тисяч нелегалів

На Херсонщині податківці виявили майже 6 тисяч нелегалів

Завдяки контрольно-перевірочній та роз'яснювальній роботі, участі в складі міжвідомчих робочих груп з легалізації найманої праці на Херсонщині у 2012 році виявлено 5907 фізичних осіб, праця яких використовувалася без належного оформлення трудових відносин та сплати податків.

Найбільше нелегалів зафіксовано у сфері сільського господарства - 2787 осіб, торгівлі – 1933, закладах громадського харчування - 307. Покращення аналітичної роботи в регіональній податковій позитивно вплинуло на динаміки з детінізації ринку праці, адже виявлено на 420 працівників-нелегалів більше ніж у 2011 році.

«Якісний доперевірочний аналіз залишив на контролі відомства лише потенційних «тіньових» працедавців. Протягом 2012 року податківці документально перевірили 121 господарника, котрі мали «трудові» ризики, - і не помилилися. Порушення законодавства виявлені у кожного з них», - зазначив заступник голови ДПС у Херсонській області Віталій Гуленко.

Несумлінним підприємцям, які нехтували законом та використовували «сіру» найману працю, донараховано до сплати понад 1,5 млн.грн. податків, штрафних санкцій та пені. Окрім того, на порушників складено 127 адміністративних протоколів.

До речі, завдяки активній роботі з детінізації ринку праці податківці Херсонщини залучили до офіційної державної реєстрації 1904 приватних підприємців, які раніше віддавали перевагу комерційній діяльності у «затінку». Від цього до бюджету надійшло понад 300 тисяч гривень податків.