Новорічні подарунки від соцстраху не оподатковуються

Дитячі новорічні подарунки придбаваються за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування в порядку, визначеному правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ст. 48 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», далі - Закон).

Згідно з нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, винагород та страхових виплат, які отримуються громадянином з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Отже, вартість новорічних подарунків від Фонду не є об'єктом обкладення ПДФО (ст. 3 Закону, пп. 165.1.1 ПКУ). Але у формі № 1ДФ роботодавець відображає вартість таких подарунків з ознакою доходу «128».

ГУ Міндоходів у Херсонській області

© 2015 ИА «Херсонцы». Все права защищены.
Информационное агентство "Херсонцы". Свидетельство о государственной регистрации: КВ № 272-135Р от 15.12.2011
Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
При копировании материалов со страниц ИА «Херсонцы», для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Email: kherson.inform@ukr.net