"Електронку" опанували більше 10,5 тисяч підприємців Херсонщини

"Електронку" опанували більше 10,5 тисяч підприємців Херсонщини

Минулого року кількість користувачів податковими електронними сервісами збільшилася з 7443 до 10515 платників податків , повідомляє прес-служба ДПС у Херсонській області.
Серед платників ПДВ звітування в електронному вигляді поширене на 98%. Понад 3,7 тисяч ПДВ-шників надсилають податкові звіти через E-mail.
Активно долучаються до подання звітності «електронкою» і приватні підприємці. Якщо в 2011 році декларації платника єдиного податку - фізичної особи подавали в електронному вигляді 1257 платників, то в 2012 році уже 3205.
Всього протягом 2012 року податківці обробили більше 469 тисяч звітних документів платників податків. Із них майже 56% надані в електронному вигляді.
Фахівці податкової служби регіону переконані, що найближчим часом кількість бажаючих звітувати по Інтернету значно зросте. «Переваги тут очевидні, - говорить начальник управління інформатизації та обліку платників податків ДПС у Херсонській області Олена Чала. – Економиться робочий час, гроші платника. Звітні документи автоматично перевіряються на наявність арифметичних помилок та описок, скорочується термін проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ».
Окрім того, платникам, які звітують в електронний спосіб, завчасно надаються додаткові електронні сервіси. Наприклад, вони інформуються про наявність податкового боргу, результати перевірки податкової звітності, підстави віднесення до певної категорії ризику та про наявні розбіжності Єдиного реєстру податкових накладних та реєстрів виданих та отриманих податкових накладних.
Бажаючим підприємцям звітувати по Інтернету потрібно укласти з органом ДПС за місцем свого обліку договір про визнання електронних документів. Потім отримати в Центрі сертифікації ключів безкоштовні ключі електронного цифрового підпису. Бізнесмени Херсонської області за ключем електронного підпису мають звертатися до Центру обслуговування платників податків м.Херсона за адресою: м.Херсон, вул.І.Куліка, 143-А, приміщення ЦОПП, кабінет №25.
Також у податковій можна безкоштовно отримати програмне забезпечення по веденню бухгалтерського обліку або програмне забезпечення по формуванню податкової звітності.