Херсонці знайте: куратори наполягають – ціна повинна рости

Херсонці знайте: куратори наполягають – ціна повинна рости

Хочете зайвий раз переконатися, що Україна знаходиться під зовнішнім управлінням «друзів з далекого Заходу»? Читайте далі...

Влада, якій залишилося жити буквально кілька днів, максимум місяців, постійно проводить думку, що завдяки їй ми перестали бути залежними від Північного сусіда, який хоче нас «поробатіть» для того, аби ми були під його «управлінням». Невже? Припустимо... Проаналізуємо!

Ми повинні бути незалежні від впливу Росії? Згоден. Начебто, шляхом колосальних втрат, ми цього «досягли». А що ж отримали натомість? «Зовнішнє» управління тільки від іншого сусіда, який знаходиться далеко на Заході, настільки далеко, що нас розділяє океан. Втім, така географічна далечінь не заважає йому тримати нас на політичному і економічному «гачку».

Сьогодні не будемо говорити про те навіщо це їм потрібно, головне зайвий раз переконаємося, що це так.

Міжнародний валютний фонд наполягає на тому, що в Україні повинні бути введені ринкові ціни на газ для українців. На весь газ – незалежно від того, де він видобувається і яким чином потрапляє в Україну. Про це на інвестиційній конференції Concorde Capital в Києві заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

При цьому МВФ «не проти зниження ціни в Україні», але тільки в одному випадку – якщо світові ціни на газ будуть знижуватися, а коли вони будуть рости, то ціна для українців повинна бути більшою.

Нагадаємо, в середині березня «Нафтогаз» запропонував Уряду скасувати регулювання цін на газ для населення. У КМУ не пристали на таке через постійні «потенційні спекуляції з боку «Нафтогазу» (хоча компанія 100% і належить державі, але там не стидаються відправити Прем'єра у далеку пішохідну «подорож» з елементами еротики).

У квітні Кабмін прийняв Постанову, якою дозволив «Нафтогазу» знизити ціну, але не скасував обмеження її підвищення. Таким чином вдалося знизити ціну газу для споживачів у квітні-травні. Але в червні вона може вирости, втім у межах встановленої до кінця року вартості в розмірі 9 717 грн за 1м3.

З 1 травня облгази встановили різні ціни для населення – залежно від регіону.

Звідки така «турбота» про населення? Причин дві.

Причина перша: Коболев настільки «самостійна» особа (за підтримки певних західних структур), що його не дали звільнити коли Гройсман заявив, що не подовжить контракт з ним. Прем'єр мусив відступити але приниження, судячи з усього, не подарував.

Друга причина: Гройсман збирається на осінні парламентські вибори і йому треба з чимось приходити до виборців і переконувати їх, що він за них «боровся». «Світлий» образ треба з чогось ліпити: одна з складових – боротьба з «диктатом» МВФ.

Ось так, панове. Не хочуть вони аби ми мали ціни нижче ніж у них. Більш того, не хочуть вони аби ми купували дешевий газ який у нас під боком. Саме завдяки ним ми купуємо його на кілька сотень доларів дорожче. Купуємо все у тієї ж самої Росії, тільки називаємо його по-іншому: «Газ від Європейських партнерів»!

Звідки у Європі газ, якщо вона сама купує його у Росії? Хто кого обманює? Хто сказав, що політична амбітність кількох десятків осіб «пригодованих» за рахунок грантів «Західних друзів і партнерів» повинна бути оплачена з нашого карману?

Хто ким керує? Звернули увагу в останні пару років НАК «Нафтогаз», який є монополістом (і при цьому, ще раз наголошую, 100% належить державі) став практично некерованим – там працюють так, як це заманеться Коболєву (точніше тим особам, які стоять за ним).

Хто «поставив» його керівником? Хто так уважно слідкує за його діями? Хто контролює кожен крок? Хто такий всемогутній, що навіть Прем'єр не зміг попрощатися з ним навіть тоді, коли у нього закінчився контракт?

Хто дав право Коболеву вести переговори про поставки в Україну зрідженого газу з США? Навіщо нам витрачати зайві гроші? Тому що так хоче куратор – США!

То ж, про який суверенітет, незалежність і вільність йде мова? Всі заклики і гасла про те, що ми повинні бути незалежними від Північного сусіда були тільки заради того, щоб зробити нас залежними від Західного?
Може давайте вже говорити про справжній СУВЕРЕНИТЕТ!
Може давайте вже збудуємо НЕЗАЛЕЖНУ Україну!
Може давайте вже нарешті будемо ВІЛЬНИМИ від всіх зовнішніх «порад»!
Україні вже скоро 30 – вік цілком здорової, фізично-психологічної розвиненої особи, яка здатна приймати рішення самостійно.
Навіщо Вашингтону Україна? А вона йому й дарма непотрібна. А що ж тоді? Навіщо всі ці витрати?

Аксіома економіки: багата людина тому й багата, що ніколи не витрачає гроші даремно і навіть у борг не дає без відповідного для себе зиску. Вашингтону потрібна не держава, а майданчик. Який і для чого? Про це ще поговоримо...

Сергій ОСОЛОДКІН