За насіння під урожай 2014 року, херсонським аграріям потрібно буде заплати

За насіння під урожай 2014 року, херсонським аграріям потрібно буде заплати

Як повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України, від Херсонської обласної державної адміністрації надійшло звернення щодо безкоштовного виділення насіння з ДП «Державний резервний насіннєвий фонд України».

Так, Мінагрополітики України було розглянуто даний запит і зазначено, що станом на 01 серпня 2013 року в Державному резервному насіннєвому фонді знаходиться в наявності 18,5 тис. тонн насіння озимих культур, в т.ч. озимої пшениці – 16 тис. тонн, озимого ячменю – 1,57 тис. тонн, озимого ріпаку 29 тонн та 8,2 тис. тонн насіння ярих, зокрема, ячменю – 2,2 тис. тонн, кукурудзи – 2,1 тис. тонн.

Разом з тим, в Херсонській області зберігається 343 тонни насіння озимої пшениці.

Враховуючи осінньо-весняну посуху 2012-2013 років, що призвела до загибелі та погіршення стану сільськогосподарських рослин в південних регіонах, ДП «Державний резервний насіннєвий фонд» здійснює відпуск насіння озимих сільськогосподарських рослин під урожай 2014 року сільськогосподарським підприємствам Херсонської області, на пільгових умовах у встановленому законодавством порядку, з відстроченням платежу до одного господарського року, з обов'язковою попередньою оплатою не менше 10 відсотків вартості насіння із забезпеченням виконання умов договору заставою ліквідійного майна сільгосптоваровиробника, майбутнього врожаю з обов'язковим страхуванням предмету застави на користь ДП «Держрезервнасінфонд».