Херсонці, а чи знаєте ви, що з нового року слід чекати нових платіжок?

І знову «подарунок» від Уряду Гройсмана під «новорічну ялинку»: з 1 січня всім нам доведеться платити за «доставку світла до житла».

З 1 січня 2019 року для українців вводиться нова платіжка при оплаті послуг ЖКГ – за розподіл електроенергії.

Про це заявила Оксана Кривенко, Голова Нацкомісії з питань державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). За її словами поділ оплати за електроенергію на дві платіжки на вартість послуги вплинути не повинен.

Відповідно до закону «Про ринок електричної енергії», енергопостачальні компанії повинні відокремитися від постачальників, відповідно саме їм доведеться платити за доставку світла в житло окремо.

Таким чином, частина оплати комуналки буде йти на оплату розподілу електричної енергії.

Керівник НКРЕКП додала, що споживач повинен буде укласти два договори: про розподіл електроенергії з оператором системи розподілу й про постачання електричної енергії споживачу з обраним енергопостачальником: «Відповідно до ПРРЕЕ для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори:

1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу;

2) про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих непобутових споживачів).

Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення та підключення.

Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачу електричної енергії як товарної продукції.

Договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 1 січня 2019 року. 

Де, з ким, яким чином і на яких умовах заключати нові договори поки немає ніяких роз'яснень. Крім того немає відповіді і на головне питання чи не скористуються монополісти випадком і чи не внесусь у Договори нові, кабальні умови?

Сергій ОСОЛОДКІН