Прокуратура міста не розуміє "політику подвійних стандартів" органів місцевого самоврядування

Стаття 47 Конституції України гарантує кожному громадянину право на житло: «Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду».

Законодавством України і зокрема Законом «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» чітко регламентовано умови, за яких мешканці можуть приватизувати займані житлові приміщення. Якщо громадянин правомірно проживає в гуртожитку, переданому у комунальну власність, не менше 5 років має право на приватизацію кімнати.

У 2009 році прокуратурою Суворовського району проводились перевірки законності виділення приміщень гуртожитку по вул. Карбишева, 28-а, що перебував у відомчому управлінні акціонерного товариства «Красень». За її результатами встановлено, що низку квартир цього гуртожитку керівництвом товариства за відсутності спільного рішення з профспілковим комітетом виділено громадянам, які не мали жодного відношення до підприємства. Більш того, на час видання ордерів на вселення ці громадяни не потребували місця у гуртожитку, а були прописані за іншими адресами.

При цьому на той час на обліку ЗАТ «Красень» як потребуючі поліпшення житлових умов перебували 75 працівників підприємства, які не мали власного житла та за законом претендували на вселення до гуртожитку.

За позовами прокуратури Суворовського району ордери, які стали підставою для вселення у гуртожиток, визнано незаконними.

Херсонська міська рада звернулася до суду з позовами про виселення осіб, які безпідставно продовжують мешкати у гуртожитку. Прокуратура Суворовського району вступила у цивільні справи на боці позивача.

Проте, після відмови суду першої інстанції в задоволенні позовних вимог, посадовці міської ради з апеляційними скаргами на судові рішення не звернулись. Але до суду апеляційної інстанції звернулася прокуратура Суворовського району з вимогами скасувати рішення районного суду та задовольнити позови міської ради у повному обсязі.

Натомість міська рада не лише не скористалась правом на оскарження судових рішень, а навпаки, направила до апеляційного суду Херсонської області та прокуратури міста листи про те, що міська рада не вбачає підстав для скасування рішень суду першої інстанції та стурбована можливим рішенням апеляційного суду про виселення осіб, подальше вирішення житлових питань яких стане непід'ємним тягарем для міського бюджету.

Якою ж буде доля колишніх працівників ЗАТ «Красень», які не змогли отримати хоча б кімнату у гуртожитку, та перебувають у величезній черзі на обліку потребуючих поліпшення житлових умов?

Позиція міської ради стає більш «зрозумілою», якщо згадати, що у 2010 році 3 кімнати відповідно до розпорядження Фонду комунального майна м. Херсона були приватизовані, хоча правові підстави для цього відсутні. На даний час судом розглядається 3 позови прокуратури Суворовського району про визнання недійсними свідоцтв про право власності на житлові площі.

За інформацією прокуратури міста Херсон

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон