Зарплати і пенсії ростуть, надходження податків падає?

Зарплати і пенсії ростуть, надходження податків падає?

Щось не так із логікою у нас в державі? Уряд говорить, що все «дуже добре», а економіка переконує, що все «дуже погано». Як таке може бути?

Починаючи з січня Гройсман та його колеги постійно переконують нас, що підняття зарплат, а потім збільшення пенсій це крок у перед у подальшому зростанню благополуччя життя в Україні.

Фахівці та експерти спростовують це і фактично виставляють їх дурнями. Судіть самі.

Надходження від єдиного соціального внеску (ЄСВ) за січень-жовтень 2017 року досягли 145 млрд грн, що відповідає рівню аналогічного періоду 2015 року.

Про це повідомив в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан на своїй сторінці у мережі: «За 10 місяців 2017 року, бізнес сплатив 145 млрд грн єдиного соціального внеску. Аналогічна сума ЄСВ була перерахована і в січні-жовтні 2015 року. Але, нагадаю, тоді розмір ЄСВ був удвічі більше, ніж сьогодні». Так, але тоді чому ж ані париз рота про курс долару так купівельну спроможність?

«Звичайно, важливий фактор зростання платежів – підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн з січня 2017 года ... Зарплати почали виходити з «тіні». І втрати бюджету Пенсійного фонду від зниження ЄСВ на 50% повністю компенсовані», - радіє чиновник

Так маса папірців, які забруднені фарбою, і які мають назву «українська валюта» насправді збільшилася, а купівельна спроможність громадян? Якщо порівняти скільки й чого можна було купити за зарплату і пенсію до 2015 року і сьогодні, то виходить, що сьогодні окремі верстви населення стали отримувати грішми у 2 – 3 рази більше ніж тоді, але купувати на них стали у 4 – 8 разів менше! Де ж логіка? Де ж покращення?

При цьому, як повідомляє Державна казначейська служба України надходження від ЄСВ у 2016 році зменшилися на 29% - до 131,9 млрд грн., що відбувалося на фоні зниження ставки податку майже вдвічі – до 22% з приблизно 40%.

При цьому в фіскальному вимірі скорочення надходжень від ОСВ, щонайменше частково було компенсовано зростанням надходжень до зведеного бюджету України від податку і збору на доходи фізичних осіб (за 10 місяців 2016 року вони були збільшені на 39,5% - до 110,4 млрд грн ).

Це може свідчити, що детінізація зарплат минулого року відбулася, але тільки частково, адже реальних грошей було отримано у менших обсягах, ніж очікувалося при майже двократному зниженні ЄСВ.

Сергій ОСОЛОДКІН