Рада внесла зміни до держбюджету, чого чекати херсонцям?

Рада внесла зміни до держбюджету, чого чекати херсонцям?

Сьогодні, 9 жовтня Верховна Рада України прийняла законопроект відповідно до якого внесено зміни у Закон «Про держбюджет на 2017 рік», який (з поправками від профільного Комітету ВРУ) підтримали 292 нардепи (мінімум 226).

Закон передбачає внесення змін в окремі статті видатків загального фонду державного бюджету. Зокрема щодо зміни обсягу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на:

- на пільги та житлові субсидії населенню щодо оплати житлово-комунальних послуг суму збільшено на 7,62 млрд. грн (загальний обсяг тепер становить 68,79 млрд. грн);

- на заходи щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – на 1,15 млрд. грн.;

- на медичну субвенцію – на 300 млн. грн.

Окремо на:

- Державну службу України з надзвичайних ситуацій – 90,8 млн. грн.;

- Національну поліцію – на 1,59 млрд. грн.;

- служби зовнішньої розвідки – на 200 млн. грн.;

- лікування громадян України закордоном – додатково виділено 238,3 млн. грн.

Чи випадково пріоритети знову для силовиків?

Думаю, що з цього приводу найближчим часом слід чекати коментарів від фахівців. Тоді як окремі політики вже заявили, що у світлі ситуації яка складається всередині країни, додаткові гроші саме у ці напрямки є логічними, адже у такий спосіб влада намагається «купити» для себе «вірність» саме цих «владно-силових» інститутів.

За рахунок чого буде все це фінансуватися?

За рахунок зменшення обсягу видатків за бюджетними програмами: «Обслуговування державного боргу» (на 3,57 млрд. грн.) з одного боку, а з іншого, як не дивно це звучить з «Фінансового забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіциту коштів Пенсійного фонду» (на 7,62 млрд. грн).

Крім того, законом встановлено нову бюджетну програму: «Субвенція з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на погашення заборгованості за електричну енергію підприємств водопостачання», загальний обсяг якої складає – 1,8 млрд. грн.

Відповідно до поправок профільного Комітету ВРУ збільшено видатки розвитку за бюджетною програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції», на суму 300 млн. грн.

Виявляється, що у нас є навіть залишки, які не були використані(?!). Судіть самі. Зміни до держбюджету передбачають, що залишки коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості, будуть зберігається на рахунках спеціального фонду для здійснення видатків в 2018 році.

А чому їх не витрачають цього року? Може знову відповідь криється утому, що гроші «притримують» для того, аби почати їх «витрачати» у передвиборчий період, коли треба буде позвати як вправно працює Кабмін та ВРУ, і що вони готові виділяти «додаткові» кошти на людей?

Хоча, фактично, це гроші які не було витрачено цього року. Через певний час про це забудуть, а Кабмін буде виступати у роді такого собі «дорого дядечки», який готовий на все заради чергового «покращення»?

Сергій ОСОЛОДКІН