Співаковський: Освіта та наука мають стати ключовими елементами успіху економіки

Сьогодні, 31 липня народний депутат Олександр Співаковський брав участь у робочій нараді з керівниками промислових підприємств Херсонської області, яку проводив голова Державного концерну "Укроборонпром" Роман Романов.

Ініціаторами проведення наради виступили голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв та секретар Херсонської міськради Олена Урсуленко.

Коли 2014 року перед української оборонкою постала проблема імпортозаміщення, Херсонщина однієї з перших підписала з концерном меморандум про включення її промислового потенціалу до цієї програми.

І сьогодні вже чимало промислових підприємств регіону поставляють для Укроборонпрому різноманітні комплектуючі та агрегати. В минулому році для оборонки на виробничих потужностях Херсонщини було вироблено продукції на понад 38 млн. гривень.

Наприклад, для заводу «Палада», який виступив майданчиком для проведення сьогоднішньої наради, співпраця з Укроборонпромом стала початком стабільного розвитку. Підприємство отримало гарні замовлення, з'явилися кошти для поступу вперед.

Для мене ж як в.о. голови Комітету ВР з питань науки та освіти участь у цій нараді була надзвичайно цікавою трохи з іншої точки зору. Адже примітивно розглядати замовлення для оборонного комплексу лише як додаткові робочі місця, податки, розвиток інфраструктури міста тощо.

Це також надзвичайно важливо. Але оборонні замовлення - це насамперед точка застосування інтелекту. Ті зв'язки, що встановилися у ДК «Укроборонпром» з Київським політехом, з КНУ, іншими провідними українськими вишами, дають можливість дітям з високим рівнем інтелекту знайти себе тут, в Україні, бути затребуваними і після закінчення вишу.

Взагалі, на моє переконання, освіта та наука мають стати ключовими елементами успіху і нашої оборонки, і всієї української економіки, - переконаний Олександр Співаковський.