На Херсонщині майже 94 млн. гривень задекларували громадяни-спадкоємці

На Херсонщині майже 94 млн. гривень задекларували громадяни-спадкоємці

Тільки за 3 місяці кампанії декларування доходів вже 1166 громадян-спадкоємців повідомили про те, що отримали спадщину. Це у вдвічі більше порівняно з минулим роком. Відповідно й суми задекларованих доходів зросли з 34,6 до 93,9 млн.гривень, повідомляє прес-служба ДПС у Херсонській області.

ДПС у Херсонській області звертає увагу, що особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права), що підлягає оподаткуванню, зазначається у річній податковій декларації, яку необхідно подати до податкового органу до 1 травня2013року.

Водночас, це правило не стосується спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини. Також виняток становлять спадкоємці, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Нагадуємо, що оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регулюється ст. 174 Податкового кодексу України.