Херсонці, знайте: ресурсів для стримування тарифів немає

Херсонці, знайте: ресурсів для стримування тарифів немає

Наприкінці минулого тижня наші урядовці, по-тихому і непомітно, повідомили те, про що вголос останні півтора-два роки говорить частина політиків та економістів (які не при владі):

– економіка держави у глибокій прірві, вийти з неї без проведення рішучих і кардинальних змін неможливо.

Якщо нічого не розвивати, якщо постійно красти і вивозити гроші КАМАЗами, виводити їх у офшори, переводити у закордонні трасти, то крах настає обов'язково.

Опосередковано саме про крах заявив Міністр соціальної політики України АндрійРева на одному з всеукраїнських телевізійних каналів, зробивши сенсаційну за відвертістю заяву: «Ресурсів для стримування тарифів немає...».

Сказав він це не дуже голосно, так, що б його не дуже почули. По великому рахунку насправді розкривши страшенну державну таємницю.

З його відповідей витікає, що країна має настільки обмежені ресурси, що вона більше не в змозі стримувати зростання тарифів на комунальні послуги. Його заяву слід розуміти так, що платити субсидії держава неспроможна вже сьогодні?

А що буде восени, коли за субсидіями звернеться 3/5 населення країни? Уряд не знає.

Нагадаю, що сьогодні за словами членів Уряду, субсидії отримує до 5,5 мільйонів господарств, а восени ця цифра може зрости майже удвічі!

Можливо злякавшись власної відвертості, пан Рева тут же спробував поправити сам себе: «Проблема нашої країни не в тому, що тарифи високі, а в тому, що люди бідні». Невже?

А чого ж вони бідні? Чи не тому, що мають «працівників», які перестали дбати про своїх «господарів» (виходячи з принципу, що громадяни України наймають урядовців для роботи «на себе»).

Крім того, пан Рева поставив запитання, яке, на його думку, мабуть, повинно було б звучати як риторичне, а стало сакральним (у розумінні «святості» грошей для правлячої еліти): «Хіба в останні три місяці люди стали бідними?».

А хіба ні? Люди стають біднішими з кожним днем. В Уряді цього не помічають, там переконані, що навпаки вони роблять все для покращення життя.

Наприклад з 1 липня вони стали біднішими після того, як знову зросли тарифи на гарячу воду, опалення, електрику. Їжa і кoмунaлкa складають вже 60% бюджeту херсонців.

І стали вони біднішим і після того, як «кращий банкір України», на думку Президента Порошенко, Голова НБУ пані Валерія Гонтарєва «обвалила» курс гривні у 5 разів, а її банк та банк її патрона стали більш багатими.

За словами Реви, те, що відбувається зараз є наслідком політики стримування тарифів у останні 25 років. Знову винен хтось. А чого ж ці так рвалися у керівництво державою, у владу?

Влада це не тільки привілеї, це ще й обов'язки. Що зробив цей і попередній Уряди для того, аби громадяни ставали багатшими?

Хто ж винен у тому, що народ не може більше оплачувати грабіжні тарифи?

А може й справді сам народ, хіба вже тому, що привів до влади цих «горе-економістів» та політиків?

Сергій ОСОЛОДКІН