Михайло Опанащенко: «Закупівельна ціна на молоко у населення має бути не нижче 2,80 грн. за літр»

Михайло Опанащенко: «Закупівельна ціна на молоко у населення має бути не нижче 2,80 грн. за літр»

Народний депутат від Партії регіонів переконаний, що закон про регулювання закупівельних цін на молоко повинен, в першу чергу, забезпечити захист та державну підтримку селян, як основних виробників цього важливого продукту харчування.

Як відомо 21 березня на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України було розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо регулювання закупівельних цін на молоко.

Цим законопроектом запропоновано внести молоко до переліку об'єктів державного цінового регулювання. Але, за результатами обговорення в сесійній залі парламенту та голосування народних депутатів, законопроект направлено на доопрацювання.

Свою позицію щодо важливого, для селян загалом і для Херсонщини – як аграрного регіону - зокрема, проекту закону висловив народний депутат України Михайло Опанащенко: «В такому вигляді законопроект не забезпечує виконання своєї основної мети - захисту інтересів простих громадян – саме вони сьогодні є основними виробниками молока. Запропонована редакція не вирішує проблеми маніпулювання цінами на ринку молока і ніяким чином не захищає інтереси виробників».

Народний депутат від Партії регіонів Михайло Опанащенко вважає, що проект закону потребує серйозного доопрацювання та має забезпечити захист інтересів та державну підтримку безпосередньо виробників молока, 80% з яких – це приватні домогосподарства простих громадян: «Моя особиста позиція – закупівельна ціна на молоко у населення має складати не нижче 2,80 грн. за літр. Це є дуже важливим для збереження тваринницької галузі нашого регіону, запобігання скорочення поголів'я ВРХ, забезпечення продовольчого запасу країни, а головне - підвищення доходів наших громадян. Тому парламент має забезпечити грамотне законодавче регулювання цього питання. Фракція Партії регіонів відстояла позицію і відправила законопроект на доопрацювання. В найкоротший термін він повернеться в сесійну залу з таким змістом, який буде захищати інтереси громадян».

Діана Гурицька