Вчені визначили, що передається по спадковості найчастіше

Вчені визначили, що передається по спадковості найчастіше

В даний час ведуться численні дослідження з вивчення спадкових захворювань. Багато вроджених захворювань передається у спадок.

Алкоголізм

Дітям алкоголіків не судилося стати також алкоголіками, проте, недавні дослідження говорять про те, що близько 50 відсотків ризиків розвитку алкоголізму закладені генетично. Навколишнє середовище – це решта 50 відсотків. Хвороба вважається генетично дуже складною, це означає, що в процесі її розвитку відіграють роль кілька генів, які по-різному проявляють свій вплив.

Рак молочної залози

Причина розвитку більшості випадків раку молочної залози залишається загадкою, однак, дослідники виявили, що мутації в певних генах, таких як BRCA1 і BRCA2 є причиною розвитку деяких видів раку. Жінки, які успадковують гени, які мутували, як правило, хворіють на рак молочної залози в молодості, причому страждають від захворювання обидві молочні залози. У чоловіків, носіїв BRCA1 присутній підвищений ризик розвитку раку простати, а у носіїв BRCA2 підвищується ризик розвитку раку грудей, простати, підшлункової залози і деяких інших видів раку.

Дальтонізм

Лише в США десять мільйонів людей не в змозі відрізнити червоний колір від зеленого. Тим не менш, з 10 мільйонів жінок лише 600000. Чому? Гени червоного і зеленого рецепторів знаходяться поруч один з одним на Х-хромосомі. В організмі чоловіка присутня тільки одна Х-хромосома, яку вони успадковують від своєї матері. Між тим, у жінок 2 такі хромосоми, тому бракований ген часто балансується здоровим.

Агресія

Наступного разу, коли ви зіштовхнетеся з агресивною поведінкою, знайте, що частково в цьому винні гени людини, тому як експертам вдалося виявити ген, який відповідає за агресію і насильницьку поведінку. Дослідникам також вдалося виявити, що частіше агресивна поведінка передається у спадок хлопчикам, при цьому хлопчикам рідше передається неагресивна антигромадську поведінку. Однак, у випадку з жінками, гени відіграють визначальну роль.

Ожиріння

Багато картоплі фрі і "особливий" набір генів – це ідеальна комбінація для ожиріння. Одна наукова теорія припускає, що ті ж самі гени, які допомагали нашим предкам вижити в голодні часи, в даний час працює проти людей, які живуть у місцях, багатих їжею. У розвитку деяких розладів, пов'язаних з ожирінням, як було доведено, однозначно винні гени (синдром Барді-Бідля і синдром Прадера-Віллі). Однак, на сьогоднішній день багато людей із зайвою вагою просто неправильно харчуються.

Хвороби серця

Якщо хтось з ваших родичів страждав від серцевих захворювань, інсульту або від високого кров'яного тиску, то вам слід насторожитися. Діти батьків із захворюваннями серця і кровоносних судин, швидше за все, також будуть страждати від подібних хвороб. Крім того, у людини з вродженим пороком серця вищі шанси народити такого ж дитину.

Близнюки

Хоча поява на світ близнюків часто відбувається випадково, двійнята народжуються в одних і тих же родинах знову і знову. Така жінка є носієм гена, який сприяє тому, що під час овуляції виходять кілька яйцеклітин (гіперовуляція). Хоча чоловік – носій гена, швидше за все, не буде батьком близнюків, він може передати ген своїй дочці, яка зробить його дідусем двох онуків одночасно. Ось чому близнюки і двійнята іноді народжуються через покоління, хоча доказів цьому немає.

Акне

У регулярному появі на вашому обличчі прищів також винні ваші батьки. Дослідження показали, що багато хлопчиків шкільного віку з акне мають сімейну історію за таким станом шкіри. Крім того, якщо хтось із ваших батьків серйозно страждав від цієї проблеми, то практично напевно, від цього постраждаєте і ви.

Непереносимість лактози

Відраза китайців до молока вважалася культурною особливістю до тих пір, поки в 1960-х роках ученим не вдалося виявити непереносимість лактози у азіатів, африканців і південних європейців. Протягом останніх 10 000 років відбулися генетичні зміни, які і розвинули здатність перетравлювати молоко, але лише в тих регіонах, де молочне тваринництво було нормою. Якщо ви не любите молоко, швидше за все, ваші предки жили в тих місцях, де люди не знали, що таке коров'яче вим'я.

Облисіння

Незважаючи на те, що облисіння – це дуже поширене явище серед чоловіків, проте це явище ще не дуже досліджене. Гени, безумовно, відіграють свою роль, проте, ваші батьки – це не єдині винуватці того, що відбувається. Облисіння, ймовірно, відбувається через порушення роботи декількох генів в одного або обох батьків. Люди, які страждають від рідкісного типу постійного облисіння (алопеція), страждають від випадіння волосся на всьому тілі, так як є носіями дефективного "голого" гена.

Джерело: http://www.listafterlist.com