Warning: getimagesize(http://khersonci.com.ua/images/NEWS/NEWS/04.2013/230413_12.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /var/www/khersonci/khersonci.com.ua/libraries/joomla/document/html/renderer/head.php on line 172
Лише половина батьків підтримують імунізацію

Лише половина батьків підтримують імунізацію

Лише половина батьків підтримують імунізацію

Половина батьків підтримують імунізацію дітей, але недовіра до вакцинації залишається ключовою проблемою в Україні.

Про це заявила глава представництва дитячого фонду ООН UNICEF Юкіе Мокуо, пише "Інтерфакс".

"Наші дослідження показують, що тільки половина батьків в Україні підтримують імунізацію ... Кількість тих, хто підтримує зростає", - сказала вона на прес-конференції в понеділок.

Мокуо зазначила, що в 2008 році всього 28% батьків позитивно ставилися до імунізації, у 2012 - 49%. Разом з тим, вона підкреслила, що "одна з ключових проблем України - ставлення батьків до вакцинації".

У свою чергу, заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов зазначив, що "агресивна антивакцинальна кампанія", яка почалася в 2008 році, знизила охоплення дитячого населення імунопрофілактикою в Україні.

Він також звернув увагу на те, що необхідно "розвіяти невпевненість батьків у неефективності імунізації".

За його словами, зниження рівня охоплення населення профілактичними щепленнями найближчим часом призведе до епідемічних спалахів небезпечних інфекцій. У той же час, витрати на вакцинацію в 10 разів дешевші, ніж витрати на лікування захворювання, які можуть виникнути, якщо профілактику не проводити.

Толстанов нагадав, що в 2012 році вакцинами для профілактики поліомієліту, туберкульозу, кашлюку, дифтерії та правця, МОЗ забезпечений на 100%. Разом з тим, він зазначив, що практично завершено процедуру закупівлі цих вакцин на 2013 рік.

Крім того, Олександр Толстанов заявив, що в 2012 році рівень охоплення профілактичними щепленнями за основними інфекцій зріс на 20%, "але сьогодні нас ці цифри задовольнити не можуть - нам потрібно досягти 95% охоплення населення вакцинацією".

Він висловив сподівання, що вдасться подолати "антивакцинальну кризу" і збільшити відсоток охоплення населення щепленнями.

Заступник міністра нагадав, що в Україні дана імунопрофілактика проводиться по 10 основним захворюванням.

Разом з тим, Юкіе Мокуо зазначила, що вакцини запобігають 30% смертей серед дітей віком до 5 років. За її словами, в світі 1 дитина з 5 до цих пір не імунізована, а в Україні 1 з 2 дітей, які не повністю щеплені від 10 інфекцій.