Олександр Голобородько
Майже три десятиліття працював в обласній газеті «Наддніпрянська правда». Тривалий час був редактором всеукраїнської газети «Дачник». Член НСЖУ. Інтереси: краєзнавство, екологія, фото. Народився 23 грудня 1948 року у с. Станіславі Білозерського району.

Життя пов’язане з Херсонщиною

Квітнева пора стала як часом приходу у цей світ (24 квітня 1901 р.), так і завершення життєвого шляху (27 квітня 1947 р.) одного із фундаторів українського історичного роману пожовтневої доби, представника покоління Розстріляного відродження Сави Захаровича Божка.

Багатьма світлими та сумними сторінками його життя пов'язане з Херсонщиною. Тут він пізнав радість подружнього життя, батьківства, творчих пошуків та злетів (працював на письменницькій, викладацькій, журналістській ниві).

У Херсоні Сава Божко завершує свій масштабний за історичним та соціальним обширом твір – роман «До моря», що, напевно, розглядався ним в якості другої частини дилогії зі своїм першим визначним твором – романом «В степах».

Родинне щастя, творчі мрії зруйнувалися після того, як письменникові довелося стати бранцем тоталітарної репресивної машини, що вже не давала надій на відновлення свого чесного імені, можливостей повернення до улюбленої літературної праці...

Багато сил, творчого горіння віддала вшануванню пам'яті Сави Захаровича Божка вчитель української мови та літератури загальноосвітньої школи № 12 міста Покровська Донецької області (колишній Красноармійськ) Надія Григорівна Божко.

Вона створила у навчальному закладі єдину в Україні кімнату-музей письменника-земляка, пропагує його творчість, виховує у шкільної юні любов до рідної мови та літератури.

На фото з домашнього архіву Надії Григорівни Божко: подружжя Сава Захарович Божко та Марія Никифорівна Гаркуша; Н. Г. Божко з учнями у кімнаті-музеї С. З. Божка.

P.S. Свого часу Олександр Голобородько підготував матеріал про письменника Саву Божко для сайту газети «День» «Україна Incognita».