Архив::Херсонцы
 | Главная архива | На сайт
Як запобігти переохолодженню та обмороженню
2013-01-17 16:33:00
У зв'язку з похолоданням та складними погодними умовами в Україні, Херсонський обласний центр здоров'я та спортивної медицини звертається до населення з проханням прислухатись до порад медиків, щоб уберегтися від переохолодження та обмороження.
 
Для того, щоб захиститися від холоду:
- не виводьте на вулицю дітей до 3 років, якщо температура повітря понад 10 С морозу та при морозі на тлі швидкості вітру понад 5 м/с;
- варто запобігти виходу на вулицю дітей дошкільного та шкільного віку, якщо температура повітря нижча - 20 С морозу (для школярів 10-11 класів - нижча -25 С);
- перед виходом на морозне повітря не вживайте гарячих страв та напоїв (зокрема, чаю);
- у зимовий період подбайте про калорійне харчування зі збільшенням споживання вітамінів А та Д;
- підготуйте одяг (багатошаровий, з натуральних тканин) з обов'язковим використанням зимової білизни, шарфа, шапки та теплих рукавичок;
- підберіть відповідне за віком та розміром взуття (ні у якому разі не тісне) з теплими шкарпетками та устілками;
- особливу увагу приділіть захисту носа, вух та щік.
- не варто змащувати відкриті частини тіла кремом або жиром, так як вони не тільки не захищають, а сприяють переохолодженню.
- велику роль у підвищенні стійкості організму до холоду відіграє загартовування організму, здоровий спосіб життя.
 
Увага! Симптоми обмороження: оніміння обмороженої частини тіла, біль, пекучість, жорстка блідо-жовта або блідо-синя шкіра, пухирі.

- Найчастіше відморожуються відкриті частини тіла: пальці, вуха, кисті рук, ніс та щоки.
- Разом з обмороженням людина може отримати загальне переохолодження.
- Якщо особа піддалась тривалому впливові холоду, зверніться до лікаря або викличте невідкладну допомогу.
- Не можна відігрівати пошкодженні частини тіла на вулиці.
- Якщо чутливість і колір шкіри відновились, то в подальшому лікуванні немає потреби, в іншому випадку - негайно зверніться до лікаря.
- Якщо у постраждалого сильне тремтіння, слабкість, сонливість, нечітка свідомість, порушення дихання, дуже низька температура тіла - нижче 35°С - негайно викликайте невідкладну медичну допомогу.
 
У випадку ознак обмороження відразу відведіть постраждалого в тепле приміщення і розмасажуйте обморожені частини тіла теплою рукою (але не снігом і не рукавичкою - сніг може пошкодити шкіру, а рукавичка - занести інфекцію). Обморожені пальці рук і ніг розтирають у напрямку до тулуба, потім занурюють їх у ледь теплу воду. Поступово доливайте теплішу воду і доведіть її температуру до 37 - 38 С. Після цієї ванночки зробіть знову масаж обморожених місць м'яким рушником чи рукою, але тепер змастіть їх якимось жиром чи кремом від опіків, а зверху накладіть пов'язку. Потім постраждалого слід укутати теплою ковдрою, напоїти гарячим чаєм. Однак, якщо час після обмороження прогаяно, робити масаж і теплу ванночку не можна - треба обов'язково звернутися до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою.
 
При обмороженні ІІІ ступеня людина повинна бути госпіталізована до хірургічного відділення або відділення реанімації та інтенсивної терапії стаціонару.

Будьте уважні до свого здоров'я та здоров'я своїх близьких!

ВНИМАНИЕ! Полный запрет наложен на комментарии, которые содержат угрозы, оскорбления, нецензурную лексику, а также спам и рекламу. За содержание комментариев администрация сайта ответственности не несёт.