На Херсонщині борці з економічною злочинністю виявили кар'єр, де незаконно добували пісок

Площа нелегального кар'єру склала близько 1 га. Він розташувався на земельній ділянці, виділеній для будівництва дачного містечка. На незаконній розробці надр були задіяні екскаватор та кілька вантажівок , повідомляє прес-служба СЗГ УМВС України в Херсонській області.

Оперативники Управління боротьби з економічною злочинністю обласного УМВС задокументували факт незаконного видобутку піску у м.Нова Каховка Херсонської області. Правоохоронці встановили, що земельна ділянка, де добували пісок, була виділена місцевому жителю для будівництва дачного містечка. Втім громадянин вирішив, що йому вигідніше буде продавати пісок з цієї ділянки.


Не маючи спеціального дозволу на користування надрами та гірничого відводу, чоловік розробив кар'єр площею 1 гектар, звідки протягом року добував і реалізовував пісок. Маючи постійні замовлення на постачання піску, підприємець винайняв екскаватор та шість вантажних автомобілів. Тонну піску він продавав за ціною від 90 до 100 гривень.

Працівники міліції затримали вантажний автотранспорт та екскаватор саме під час здійснення робіт. Під час огляду території підприємства замовника, куди привозили товар, оперативники вилучили понад 150 тон незаконно видобутого піску.


– В ході проведення слідчих дій вилучено техніку: екскаватор та три вантажні автомобілі "ЗІЛ". Попередня сума збитків, завданих державі, становить понад 100 тисяч гривень, – повідомив начальник УДСБЕЗ УМВС Денис Лактіонов.

Варто зазначити, що після незаконної діяльності громадянина земля стала зовсім непридатною ні для будівництва, ні для сільськогосподарських робіт. Єдиною метою підприємця було заробити на цій ділянці землі якомога більше грошей.Слідчим відділом Новокаховського МВ УМВС розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.239-1 (Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф або обмеження волі до 3-х років з конфіскацією засобів і знарядь заволодіння.Довідка: Надра Херсонської області багаті на будівельний пісок. До того ж на території області розташована найбільша в Європі Олешківська піщана пустеля площею близько 200 тис. гектарів. Утім ситуація з використанням надр викликає занепокоєння правоохоронців. У багатьох випадках добування піску з піщаних кар'єрів ведеться незаконно, що призводить до підтоплення земельних угідь, житлових будинків, господарських будівель та розмивання берегів.