Цієї весни на Херсонщині підтоплень не буде

Запевняють у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Як йдеться у повідомленні, останніми роками людство все частіше потерпає від повеней, паводків, затоплень. Ця проблема набуває глобального характеру. Не минула вона і Херсонську область. Проте в останні роки вона стала більш контрольованою і прогнозованою. Всі служби, що покликані протидіяти даній стихії, відповідно до плану взаємодії об'єднали свої зусилля, і це дало певні позитивні результати, повідомляє прес-служба УДСНС у Херсонській області.

Але у цьому році з даною проблемою зустрілися жителі селища Нова Маячка Цюрупинського району, де наприкінці січня через інтенсивне танення снігу та підняття рівня ґрунтових вод ускладнилась гідрологічна ситуація. Такий стан справ зумовлений тим, що населений пункт знаходиться в зоні подового пониження і під час випадіння аномально великих опадів та весняного сніготанення селище потерпає від затоплення поверхневими та підтоплення ґрунтовими водами. Поки цю ситуацію вдалось врегулювати: були підключені 6 дренажних насосних станцій селища, відлагоджена система горизонтального дренажу і вода зійшла.

З приводу ситуації в Новій Маячці у лютому відбулось обласне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. У засіданні взяли участь представники обласного Управління державної служби з надзвичайних ситуацій, управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, начальник Цюрупинського управління водного господарства, селищний голова Новомаяківської селищної ради та інші. Після детального аналізу цієї ситуації прийняте виважене і конструктивне рішення, направлене на остаточне подолання даної проблеми.

Загалом за інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій у цьому році в ході весняного водопілля високої повені з негативними наслідками у державі не очікується. Ця ситуація моніториться в цілодобовому режимі працівниками даного відомства для забезпечення негайного реагування на всі можливі загрози, а також вчасного інформування органів влади та громадян.

Але якщо ситуація в Новій Маячці в основному зумовлена природними обставинами, то у проблемі підтоплень та затоплень є і соціальний аспект. Це захаращення русел малих річок сміттям, засмічення зливових каналізаційних та дренажних систем, водовідведень та меліоративних каналів. Саме до цих фактів слід повернутись обличчям, і навести лад у сфері комунального господарства.

Враховуючи таку ситуацію працівники відділу цивільного захисту УДСНС області разом із представником управління з питань НС та цивільного захисту населення міськвиконкому провели вибіркове обстеження системи водовідведення в Херсоні. У першу чергу їх цікавив стан справ у приватному секторі на Карантинному острові, де в 2010 році взимку мешканці потерпали від підтоплення. Яка ж картина відкрилась сьогодні? А така, що знову система водовідведення засмічена і перебуває у жахливому стані. У випадку сильних та довготривалих опадів ця ситуація може повторитись. І що, тоді знову нарікатимемо на владу?

Так, сьогодні багато проблем. І ці питання є на постійному контролі в органів виконавчої влади. Але без виховання культури поведінки, без любові до рідного міста чи села, проблеми нам не вирішити. Адже як часто можна побачити коли йде доросла людина і зневажливо викидає на землю обгортку від морозива чи використану пачку цигарок. А потім потоки дощових вод несуть усе сміття до систем водовідведень. І це лише маленький приклад, за яким стоїть велика проблема.

Тож давайте надавати перевагу не обивательським інтересам, а громадянським. Що стосується пожежно-рятувальних підрозділів, то у випадку існування загрози населенню вони завжди готові до дій за призначенням.