На Херсонщині тривають перевірки житлових будинків

На Херсонщині тривають перевірки житлових будинків

Протягом 2012 року на Херсонщині у житловому секторі сталося 1796 пожеж, що складає 92 відсотки від загальної кількості. 433 пожежі виникло в житлових будинках різної форми власності. Особливо турбує протипожежний стан житлових будинків, що відносяться до об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) , повідомляє прес-служба управління ДСНС України у Херсонській області.

Бо відповідно до законодавчих актів державні організації житлово – комунального господарства не несуть відповідальності за їх протипожежний стан.

З метою запобігання виникнення пожеж у Білозерському районі Херсонської області силами співробітників Управління ДСНС у Херсонській області та представників органів місцевого самоврядування і комунальних служб району проведені спільні перевірки протипожежного стану житлових будинків, які знаходять на балансі ОСББ.

Результати перевірок викликають велике занепокоєння органів державного пожежного нагляду. Практично в кожному з житлових будинків виявлені серйозні порушення протипожежних вимог. Підвальні та горищні приміщення використовуються для розміщення непристосованих виробництв та захаращуються горючими матеріалами і відходами. Не проводиться своєчасна очистка вентиляційних та димових каналів. Обслуговування електрощитових, електролічильників та електромережі проводиться особами, які не мають відповідної кваліфікації та з порушеннями вимог правил улаштування електромережі.

Незважаючи на приписи державного пожежного нагляду, які вручаються головам об'єднань співвласників багатоквартирних будинків щодо усунення недоліків протипожежного стану, питання забезпечення протипожежного захисту та усунення порушень вирішується вкрай повільно.

Щоб уникнути виникнення пожеж та трагічних наслідків Управління ДСНС вкотре звертається до органів державної влади, місцевого самоврядування та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з вимогою дотримання правил пожежної безпеки та виконання заходів, передбачених законодавством держави.