На Херсонщині знову отруєння чадним газом

На Херсонщині знову отруєння чадним газом

З початку року через отруєння чадним газом постраждало 7 осіб, з яких 2 - загинуло , повідомляє прес-служба ТУ МНС у Херсонській області

З-го лютого о 12:15 до оперативно-координаційного центру ТУ МНС у Херсонській області надійшла інформація про те, що у приватному будинку с.Степанівка м.Херсона виявлено двох загиблих. За повідомленням правоохоронців тіло жінки 1990 р.н. знаходилось у ванні, чоловіка - 1987 р.н., на сходах, що ведуть на другий поверх. Як з'ясувалося у ході розслідування, молоді люди з 1 лютого винаймали цей будинок. Працівники Херсонгазу при обстежені газової колонки засвідчили той факт, що пломби на газовій колонці, що встановлена з порушеннями, були зірвані. Причина смерті дівчини і хлопця буде встановлена по завершенню судово-медичної експертизи.

Днем раніше о 18:10 на пульт чергового диспетчера ДПРЧ-19 зі Скадовської рай лікарні поінформували, що до них у непритомному стані поступила жителька с.Лазурне 1971 р.н. Зі слів родичів потерпілої вона отруїлася чадним газом, неправильно розпалюючи піч.

А 1 лютого о 20:30 на пульт зв'язку пожежно-рятувальної частини №2 з приймального покою швидкої допомоги Білозерської райлікарні надійшло повідомлення про те, що в с. Дніпровське на вул. Білозерське шосе у будинку загорілася ковдра, яку господарі загасили власними силами. Однак, внаслідок гасіння пожежі господар 1957 р.н. і його дружина 1954 р. н. отруїлися чадним газом. На даний час потерпілі знаходяться у задовільному стані з діагнозом: отруєння чадним газом та алкогольна інтоксикація.

Під час опалювального сезону є вкрай важливим дотримання правил безпеки при користуванні пічним і газовим опаленням. Щодо останнього є нагальна необхідність черговий раз наголосити на обережності використання газу.

Суміш природного або скрапленого газу з повітрям є вибухонебезпечною. Газове обладнання повинне бути справним і надійним. Тому категорично забороняється: користуватися несправними або пошкодженими газовими приладами; проводити самовільну газифікацію будинку (квартири, садового будиночка); дозволяти дітям користуватися газовими приладами; залишати без нагляду увімкненими газові прилади, навіть на короткий час; користуватися газовими колонками, газифікованими опалювальними печами й іншими приладами при відсутності тяги у димарі; переносити і самовільно ремонтувати газове обладнання у приміщеннях, вносити зміни в конструкцію газових приладів і устаткування.

Шановні громадяни! Якщо ви почули запах газу: у жодному разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикайте світло і будь-які електроприлади; не користуйтеся електродзвінками квартир; негайно перекрийте вентилі на газових приладах і крани подачі газу перед ними, забезпечте провітрювання приміщень, відчиніть вікна і двері; викличте аварійну службу газу за номером «104»; організовано і без паніки виведіть людей із загазованих і сусідніх приміщень; з прибуттям аварійної бригади газової служби дійте за їх вказівками.