На Херсонщині ліквідовано міжрегіональний «конвертаційний» центр

На Херсонщині ліквідовано міжрегіональний «конвертаційний» центр

Нещодавно співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів у Херсонській області припинили незаконну діяльність групи осіб, які організували в м.Херсоні та забезпечили функціонування міжрегіонального «конвертаційного центру».

Центр допомагав ухилятися від сплати податків в особливо великих розмірах та легалізовувати грошові кошти, здобуті злочинним шляхом.

Було встановлено, що зловмисники створили для незаконної конвертації грошових коштів 6 підконтрольних транзитних і фіктивних суб'єктів підприємництва. «Конвертувати» почали у 2011 році суб'єктам господарювання, що діють у реальному секторі економіки. Зокрема, тим, що займаються торгівлею, будівництвом та наданням транспортних послуг.

Кожне підприємство мало рахунок у філіях банків Херсонської області, за допомогою яких проводились незаконні оборудки по переведенню безготівкових коштів у готівку. В подальшому готівка передавалась замовникам «конвертації». Серед клієнтів - підприємства м.Києва, Дніпропетровської, Чернігівської та Херсонської областей.

Загальний обіг проконвертованих таким чином коштів за 2011-2013 р.р. склав близько 36 мільйонів гривень.

На даний час за матеріалами, внесеним до Єдиного Державного реєстру досудових розслідувань, триває досудове слідство.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Херсонській області