Нова Каховка потерпає від пожеж

Беззахисними від вогню залишились не лише навколишні ліси, а й плавні.


— Пожежі трапляються щодня, — констатує начальник Новокаховського міського відділу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області Андрій Кривошеєв. — Якщо в січні і лютому на території міськради сталося 10 пожеж, то в березні — 20, а в квітні — 30.

За його словами, найбільш складна ситуація склалася в плавнях.

— У Корсунці і Дніпрянах плавні залишились без води оскільки Каховська ГЕС не пропускає великої її кількості з водосховища. Водночас місцеві жителі підпалюють очерет. Під час президентських виборів це призвело до великої пожежі. Вогонь перекинувся на острів і його ніяк не могли загасити. Згодом він перекинувся аж до кінця Кринків Олешківського району. Гасили пожежу ми цілий день, для чого залучали лісників, — прокоментував Андрій Кривошеєв.

— Також через тривалу відсутність опадів пожеженебезпечна ситуація склалася в наших лісах. У них категорично заборонено розпалювати вогнища. На жаль, за це передбачений штраф лише у 80 гривень. Тож доводиться сподіватися на сумлінність самих людей. Адже якщо не буде у нас лісу, не буде й Нової Каховки, до якої повернуться піщані дощі, які добре пам'ятають старожили.

Олег БАТУРІН
"Новий День"