Основна причина ДТП на Херсонщині – перевищення швидкості

Основна причина ДТП на Херсонщині – перевищення швидкості

В Управлінні ДАІ визначили головні причини скоєння ДТП у 2012 році.

Впродовж минулого року на території Херсонської області зареєстровано 712 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими. Внаслідок аварій 912 чоловік отримали травми та 165 громадян загинули. Половина всіх пригод сталися на вулицях міст та районних центрів, майже четверта частина – на автошляхах державного значення.

В Управлінні Державтоінспекції проаналізували стан аварійності та визначили, що найбільше аварій скоєно з 15 до 21 години, а понад третину всіх пригод сталися у вихідні дні, особливо у неділю. Тому влітку саме в цей час до нагляду за безпекою дорожнього руху залучалася максимальна кількість працівників Державтоінспеції, включаючи співробітників апарату УДАІ.

Головною причиною скоєння ДТП у минулому році було перевищення швидкості руху. У 29 відсотках аварій саме порушення швидкісних режимів призвело до загибелі та травмування людей. Також чимало дорожньо-транспортних пригод сталися внаслідок керування транспортними засобами у нетверезому стані, порушень правил маневрування та порушень Правил дорожнього руху пішоходами (по 15%).

З метою профілактики аварійності та запобігання загибелі і травмування громадян у ДТП в минулому році працівниками ДАІ Херсонської області виявлено та припинено понад 39 тис. порушень Правил дорожнього руху, в тому числі: перевищення встановленої швидкості руху – понад 12,6 тис. порушень, керування у нетверезому стані понад 4,6 тис. фактів, до адміністративної відповідальності за невиконання вимог ПДР було притягнуто 613 пішоходів.

Управління Державтоінспекції нагадує, що неухильне дотримання вимог Правил дорожнього руху, дисциплінованість та взаємоповага на дорозі – це запорука вашої безпеки.