За пів року з вини водіїв автобусів загинуло 5 осіб, травмовано - 24

За пів року з вини водіїв автобусів загинуло 5 осіб, травмовано - 24

В Управлінні ДАІ Херсонської області обговорювали безпеку пасажироперевезень

За 6 місяців поточного року на Херсонщині за участю водіїв автобусів зареєстровано 15 ДТП з постраждалими, в яких 5 осіб загинуло і 60 травмовано. З вини водіїв автобусів сталося 7 пригод, в яких 5 осіб загинуло і 24 травмовано.

Як свідчить статистика, кількість пригод дещо зменшилася, але їх наслідки навпаки значно зросли, інформує прес-служба УДАІ УМВС в Херсонській області.

З метою підбиття підсумків проведеної роботи за перше півріччя та вирішення поточних питань безпеки пасажирських перевезень в Управлінні ДАІ Херсонської області відбувся круглий стіл за участю керівництва УДАІ області, представників Укртрансінспекції, керівників автогосподарста та фірм-перевізників.

Не зважаючи на проведення ряду профілактичних заходів, таких як «Перевізник» та «Автобус-2013», проведені відпрацювання окремих районів, не дивлячись на гостроту питання і вимоги ДАІ щодо вжиття дієвих заходів із попередження аварійності серед водіїв пасажирського транспорту, окремі керівники підприємств і організацій не забезпечують належної роботи у даному напрямку. Вказане призводить до численних порушень законодавства у сфері забезпечення безпеки руху.

Працівниками ДАІ Херсонщини здійснено 322 перевірки пасажироперевізників. За їх результатами видано 106 вимог на усунення недоліків у забезпеченні безпеки руху, притягнуто до відповідальності 53 посадові особи, у т.ч. 45 – за випуск на лінію технічно несправного транспорту. Під час нагляду за дорожнім рухом виявлено 2593 порушення ПДР водіями пасажирського транспорту, у т.ч. 23 факти керування у нетверезому стані та 237 фактів експлуатації автобусів з технічними несправностями.

Особливу увагу керівників підприємств було звернуто на посилення контролю за випуском на лінію пасажирського транспорту, його технічного стану, проходженням передрейсового медичного огляду, постійного і жорсткого контролю за роботою водіїв на маршрутах і особливо дотримання ними правил дорожнього руху, вжиттям заходів дисциплінарного впливу, проведення додаткових занять з вивчення ПДР із змінами, доведення відповідальності, передбаченої адміністративним і кримінальним законодавством за допущені порушення ПДР, скоєння ДТП. Доведено інформацію про причини і наслідки ряду резонансних ДТП із автобусами, які мали місце у Волинській та Запорізькій областях.

Оскільки Херсонщина має курортні зони відпочинку і транзитні шляхи до курортів АР Крим, не залишилося осторонь і питання безпеки перевезення пасажирів до місць відпочинку, особливо, якщо здійснюється перевезення організованих груп дітей.

«У свою чергу, Державтоінспекцією будуть вживатися жорсткі заходи адміністративного впливу до водіїв пасажирського транспорту та керівників фірм-перевізників, які допускають порушення у сфері пасажирських перевезень», - зазначив начальник УДАІ УМВС України в Херсонській області полковник міліції Сергій Миколайович Карпенко наприкінці наради.