38 дерев та два крани впали у Херсоні внаслідок негоди

38 дерев та два крани впали у Херсоні внаслідок негоди

Негода, яка почалася у Херсоні вчора наприкінці дня, завдала місту та його мешканцям значних збитків та незручностей.

За інформацією Херсонського обласного центра з гідрометеорології, з 18:40 до 19:05 по м. Херсону виникли шквали до 24 м/с, випали осадки до 32 мм, місцями град до 3 мм. Швидкість вітру в районі ДП «Херсонський морський торговельний порт» досягала 40 м/с.

За повідомленням управління з надзвичайних ситуацій м. Херсона, через пориви вітру на причалі №2 Херсонського морського порту о 18:26 розвернуло стрілу крану «Альбатрос», після чого вітром похилило весь кран та він упав в р. Кошову.

Внаслідок поривів вітру під час шквалу зірвало з рельсових захватів кран «Ганс», який почав рухатися в бік тупикових упорів, які не витримали навалу крану і він упав у воду на вході в річку Кошова на відстані 3-5 м. від крану «Альбатрос».

Судноплавство по р.Дніпро не обмежено, на вході в річку Кошова судноплавство обмежено по ширині каналу, що складає 60-70 м. для безпечного проходу в світлий час доби. Після встановлення світових буїв судноплавство по річці Кошова буде відновлено в темний час доби. Забруднення довкілля немає. Жертв та постраждалих немає. На місці працює оперативний штаб об'єкту.

Станом на кінець дня 14 червня є інформація про 38 повалених дерев та впавших великих гілок. Декілька з них під час падіння пошкодили дахи житлових будинків, обірвали проводи, лягли на контактну мережу електротранспорту, завдали перешкоди руху транспорту.

Сильна злива підтопила територію у центрі міста, у Кузнях та у смт Комишани.

Внаслідок негоди сталося знеструмлення деяких житлових будинків приватного сектору (більш 30 обривів) по місту Херсону.

На жаль не обійшлося без постраждалих. Так, внаслідок падіння гілки дубу у парку ім. Леніна травмований 15- річний хлопець, який у важкому стані доставлений до реанімаційного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні з діагнозом: черепно-мозкова травма, струс головного мозку.

Міська влада звертається до всіх небайдужих херсонців: «Надайте посильну допомогу в наведенні звичного порядку в місті. Приберіть, будь ласка, гілки, що впали біля ваших будинків і підприємств, складіть їх і проконтролюйте вивіз уламків працівниками комунальних служб та підприємств міста. Не залишайте без уваги літніх людей. Від нашої спільної злагодженої роботи залежить благополуччя міста. Про всі випадки порушення нормальних умов життєдіяльності просимо інформувати центральну диспетчерську службу «1580» управління з питань НС та ЦЗН м. Херсона міської ради за тел.: 26-18-35 та «гарячу лінію міського голови за тел.: 49-33-40».