На ланах Херсонщини дедалі частіше "стигнуть" бійки та стрілянина

На ланах Херсонщини дедалі частіше "стигнуть" бійки та стрілянина

Конфлікти через майно та землю на Херсонщині дедалі частіше закінчуються стріляниною та знищенням цього майна.

У Новотроїцькому районі області двоє фермерів ніяк не могли поділити поле біля села Сергіївки. Один з них найняв охоронців, і виставив їх на варту біля спірної ділянки. А інший запросив «тітушок» аж із Запоріжжя.

Ті приїхали на поле та обстріляли варту, важко поранивши одного з місцевих жителів. «Тітушки» намагалися переховуватися у Генічеську, та правоохоронці розшукали їх там. Двох причетних до стрілянини та завдання тілесних ушкоджень уже затримали, повідомляють в Головному управлінні Національної поліції Херсонщини.

А під Новою Каховкою інший фермер також відстрілювався, обороняючи свою земельну ділянку. Сюди зайшло стадо корів, і їхній пастух відмовився навіть обговорювати питання про відшкодування збитків, хоч сам і недогледів. Розгніваний такою непоступливістю фермер у відповідь схопився за свою мисливську рушницю, і всадив у пастуха дробовий заряд. Із пораненням грудної клітки та черевної порожнини постраждалого шпиталізувати.

А в райцентрі Чаплинка на Херсонщині група працівників сільгосппідприємства з села Надеждівка заблокували місцеву прокуратуру, вимагаючи віддати їм документи фірми, вилучені згідно ухвали суду. Вони відмовлялися покинути службове приміщення навіть після закінчення робочого дня, і вийшли звідти тільки після важких і нервових перемовин із поліцією. Цей інцидент наразі вивчають обласна та Генеральна прокуратура України.

Аграрії кажуть: загострення більшості конфліктів можна було б уникнути, якби не млявість та корумпованість правоохоронних органів. Одне справедливе рішення суду, що вступило у законну силу, могло б покласти край безкінечному з'ясуванню стосунків. Та судова тяганина може тривати роками, а це аж ніяк не влаштовує користувачів угідь. Їм треба орати й сіяти, але сьогодні вкладеш гроші та сили у польові роботи, а завтра суд прийме рішення, що поле не твоє. І як тоді бути? От претенденти на господарства й обирають «силовий варіант» розв'язання проблем. А натомість отримують їх ще більше, ніж мали.

 

Голос України