На Херсонщині знешкоджено 250-кг авіабомбу часів війни

На Херсонщині знешкоджено 250-кг авіабомбу часів війни

8 квітня близько 10:00 на пульт оперативно-диспетчерської служби 101 м. Херсона надійшла інформація про виявлення на відстані 3-х кілометрів від залізничної станції Цюрупинськ предмету схожого на авіаційну бомбу.

На місце виклику оперативно виїхала піротехнічна група Управління ДСНС області.

При прибутті на місце начальник піротехнічної групи встановив, що даний предмет являє собою авіаційну бомбу радянського виробництва вагою 250 кг з головним вибухником. Терміново у райдержадміністрації Цюрупинського району відбулась комісія ТЕБ та НС з питань організації взаємодії місцевих органів управління та організацій робіт щодо безпечного знищення виявленого боєприпасу.

У другій половині дня при залученні вантажопідйомної техніки особовим складом піротехнічної групи авіабомба була завантажена на спеціальний автомобіль піротехнічного підрозділу та транспортована на Раденський полігон, де о 18:06 шляхом контрольованого підриву знищена.

Цього ж дня о 19:20 на полігоні пролунав ще один вибух, під час якого піротехніки знищили 2 артснаряди діаметром 152 мм та 1 ручну гранату, виявлені на території Цюрупинського району днем раніше.