На Херсонщині горів газопровід - умовно

Про це дізналися згодом. Адже щоб перевірити готовність органів управління, сил та засобів служб цивільного захисту Білозерського району до дій в умовах надзвичайної ситуації , організації проведення аварійно-рятувальних робіт, відпрацювання питань взаємодії сил оперативного реагування, у райцентрі відбулися навчання, повідомляє прес-служба управління ДСНС України у Херсонській області.

Об'єктом став газо-регуляторний пункт блочний №3 Білозерської філії ПАТ «Херсонгаз». У навчаннях взяли участь: пожежно-рятувальний підрозділ державної пожежно-рятувальної частини №2 смт Білозерка, газова служба Білозерського району, райвідділ міліції, підрозділ ДАІ, медична служба, МПК «Водограй», служба електромереж.

Отже, за тактичним задумом о 10:00 до ДПРЧ-2 надійшло повідомлення від місцевого мешканця про те, що поблизу його помешкання на газо-регуляторному пункті по вул. Ценьковській стався порив газопроводу з послідуючим горінням.

Черговий радіотелефоніст служби 101 уточнив місце виникнення події і направив на місце пожежно-рятувальний підрозділ та оповістив служби району.

До місця події прибули першими рятувальники. Оперативно чергові сили реагування розгорнули штаб з ліквідації аварії. Відразу черговий караул ДПРЧ-2 розпочав розвідку з метою визначення межі небезпечної зони події. У тепло- відбиваючих костюмах пожежні провели оперативні дії по гасінню умовної пожежі. Оскільки за задумом на об'єкті відсутні внутрішнє і зовнішнє протипожежне водопостачання, а найближче вододжерело знаходилося за 250 метрів, їм довелося прокладати магістральну рукавну лінію. За 25 хвилин пожежу і витік газу було ліквідовано. Представники медичної служби району надали першу допомогу 2 потерпілим, які умовно отримали термічні опіки обличчя і рук.

Загалом залучено до навчань 7 одиниць транспорту і 14 чоловік особового складу різних служб району.

За підсумками навчань сили служб цивільного захисту району готові до дій в умовах надзвичайної ситуації, що можуть виникнути на об'єктах життєзабезпечення.