На Херсонщині прокуратурою перевірено законність державних закупівель

На Херсонщині прокуратурою перевірено законність державних закупівель

Прокуратурою Скадовського району проведено перевірки додержання вимог чинного законодавства при проведенні державних закупівель.

При перевірці порядку проведення тендерної процедури закупівлі кам'яного вугілля на 2013 рік комунальним закладом «Скадовська Центральна районна лікарня» виявлені порушення.

Після проведення процедури запиту цінових пропозицій комітетом з конкурсних торгів обрано найбільш вигідну цінову пропозицію.

Однак, в подальшому до комітету надійшли зауваження, за якими отримано роз'яснення вимог податкового законодавства ДПІ у Скадовському районі.

У зв'язку з цим засіданням комітету з конкурсних торгів КЗ «Скадовська ЦРЛ» прийнято рішення відмінити процедуру закупівлі кам'яного вугілля. Однак вказане рішення є незаконним та підлягає скасуванню, повідомляє прес-служба прокуратури Скадовського району.

Причини відміни закупівлі мають бути чітко визначені у документації конкурсних торгів. Так, замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі якщо ціна найбільш вигідної пропозиції конкурсних торгів перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі; здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили; скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Жодної з зазначених причин не вбачається, а отже рішення про відміну процедури закупівлі підлягає скасуванню.

Прокуратурою району до КЗ «Скадовська ЦРЛ» внесено подання з відповідними вимогами.